دفتر طالبان در قطر تنها آدرس رسمی برای مذاکرات صلح افغانستان است

دسته: حقوق در سایر جوامع
بدون دیدگاه
دوشنبه - 25 بهمن 1395


دفتر طالبان در قطر تنها آدرس رسمی برای مذاکرات صلح افغانستان است

معاون سخنگوی اجرایی دولت افغانستان:

دفتر طالبان در قطر تنها آدرس رسمی برای مذاکرات صلح افغانستان است

959945130

در روزهای اخیر، گزارشهایی از نشست سهجانبه روسیه، پاکستان و چین در ماه گذشته منتشر شد که بر اساس آن قرار است درباره ایجاد دفتر سیاسی جدیدی برای طالبان و یا انتقال آن از قطر به کشور دیگری تصمیمگیری شود.

گفته می‌شود که برای انتقال دفتر سیاسی کنونی طالبان از قطر و یا ایجاد آدرس سیاسی جدیدی برای این گروه، پاکستان به‌عنوان یکی از کشورهای میزبان در نظر گرفته‌شده است.

روسیه، پاکستان و چین پس از رایزنی در نشست مسکو، دفتر سیاسی طالبان در قطر را فاقد مشروعیت سیاسی اعلام کرده بودند.

«جاوید فیصل» معاون سخنگوی ریاست اجرایی افغانستان در واکنش به این اظهارات اعلام کرد که دفتر سیاسی طالبان در قطر فقط رسمیت دارد که به‌منظور گفت‌وگوها و مذاکرات صلح را به‌پیش ببرد.

فیصل به جمهورنیوز گفت که تاکنون ایجاد دفتر سیاسی طالبان در پاکستان به‌صورت رسمی تأیید نشده است و اگر طالبان اقدام به ایجاد دفتر سیاسی در پاکستان کند، یک امر غیرمعقول خواهد بود.

معاون سخنگوی ریاست اجرایی افغانستان خاطرنشان کرد که دفتر سیاسی طالبان تنها در قطر رسمیت سیاسی دارد و در دیگر کشورها، به رسمیت شناخته نمی‌شود.

وی افزود: کشورهایی که خواستار برقراری صلح و ثبات در افغانستان هستند، باید با گروههای تروریستی همکاری نکنند. فیصل خاطرنشان کرد که ایجاد دفتر طالبان در پاکستان مسئله تازه‌ای نیست بلکه سالیانی است که سران طالبان در پاکستان حضور دارند. منبع: تسنیم


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *