درگیری مسلحانه پلیس با مجرم سابقه‌دار در غرب تهران

دسته: رویداد و حوادث
بدون دیدگاه
چهارشنبه - 27 بهمن 1395


درگیری مسلحانه پلیس با مجرم سابقه‌دار در غرب تهران

شهادت یک مأمور و بازداشت معشوقه متهم

درگیری مسلحانه پلیس با مجرم سابقه‌دار در غرب تهران

603355050

فرمانده انتظامی غرب استان تهران جزییات درگیری مسلحانه یک مجرم سابقه‌دار با مأموران پلیس را که منجر به شهادت یکی از پرسنل درجه‌دار شده بود تشریح کرد.

سردار محسن خانچرلی دراین‌باره گفت: واحد گشتی کلانتری ۱۲ ملارد در حال گشت زنی در حوزه استحفاظی خود بود که به یک دستگاه سواری پرشیا مشکوک شده و دستور ایست صادر کرد اما راننده پرشیا پس از رؤیت مأموران اقدام به تیراندازی به سمت یک سرباز و یک درجه‌دار کرد و این افراد را از ناحیه پا و کمر مصدوم کرد.

خانچرلی گفت: بلافاصله مأموران به بیمارستان منتقل‌شده و تیمی دیگر از مأموران پلیس به تعقیب این متهم پرداختند. این فرد در ملارد خودروی خود را رها کرده و به یکی از منازل این محدوده پناه برده بود اما تحقیقات مأموران برای دستگیری این فرد با شیوه‌های پلیسی ادامه داشت.

فرمانده انتظامی غرب استان تهران با اشاره به شناسایی هویت متهم افزود: این فرد که سعید نام داشت تحت تعقیب درآمد و در بررسی سوابقش مشخص شد که این فرد ۳۲ ساله به‌تازگی از زندان آزادشده و پیش‌ازاین ۱۰ بار به اتهام جرایم مختلفی همچون حمل سلاح غیرمجاز، حمل مواد مخدر و … به زندان افتاده است.

خانچرلی با اشاره به ادامه تحقیقات مأموران برای یافتن محل اختفای این فرد گفت: سرانجام مأموران پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی غرب استان تهران مخفیگاه این مجرم فراری را در منزل خواهرش در خرمدشت کرج شناسایی کرده و در عملیات بررسی برای دستگیری این فرد وارد عمل شدند.

فرمانده انتظامی غرب استان تهران گفت: متهم در مخفیگاهش نیز مسلح و آماده فرار بود. این مجرم به محض رؤیت مأموران مجدداً با سلاحی که به همراه داشت اقدام به تیراندازی به سمت مأموران پلیس کرد اما تیر شلیک‌شده از اسلحه‌اش به‌پای خودش اصابت کرده و مجروح شد.

خانچرلی گفت: این فرد دستگیر و با توجه به مجروحیتش در یکی از بیمارستانها تحت نظر است. هم‌زمان معشوقه این فرد نیز که در خانه مجردی متهم در یکی از محلات ملارد زندگی کرده و در فراری دادنش همکاری کرده بود توسط مأموران دستگیر شد که این فرد نیز حین دستگیری یک دستگاه کلت کمری به همراه داشت.

وی گفت: خانواده متهم دستگیرشده نیز سوابق کیفری متعددی داشتند. بررسی سوابق خانواده این فرد نشان داد که پدر وی پیش‌ازاین ۹ بار، برادرش هشت بار و دامادشان شش بار دستگیرشده‌اند و جرایم مختلفی همچون سرقت، درگیری، فراری دادن متهم، حمل مواد مخدر، روابط نامشروع و … در پرونده‌شان ثبت‌شده است.

خانچرلی اضافه کرد: در جریان عملیات برای شناسایی این متهم تحت تعقیب متأسفانه یکی از مأموران ما به نام درجه‌دار علی‌اصغر احمد نژاد در بیمارستان به درجه رفیع شهادت نائل شد. سرباز مجروح شده نیز در بیمارستان است اما اوضاع مساعدی دارد. منبع: ایسنا

 


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۸۸
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *