درمان محصورین 
به تقاضای خودشان بود


دسته: حقوق پزشکی
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۲۶ مرداد ۱۳۹۵


درمان محصورین 
به تقاضای خودشان بود


درمان محصورین 
به تقاضای خودشان بود

سید حسن قاضی‌زاده هاشمی در بخشی از گفت‌وگوی تفصیلی خود در پاسخ به پرسشی درباره چرایی حضورش به‌عنوان پزشک در درمان موسوی و کروبی، گفت: محصورین خودشان خواستند درمانشان کنم و من باکمال میل این کار را انجام دادم.
وزیر بهداشت در خلال یک مصاحبه مفصل، در پاسخ به پرسشی، درباره درمان محصورین پس از انتخابات 88 توضیح داد.

سید حسن قاضی‌زاده هاشمی در بخشی از گفت‌وگوی تفصیلی خود با «جماران»، در پاسخ به پرسشی درباره چرایی حضورش به‌عنوان پزشک در درمان موسوی و کروبی، گفت: محصورین خودشان خواستند درمانشان کنم و من باکمال میل این کار را انجام دادم.
وی اظهار کرد: در مورد محصورین لازم است بگویم آنها امروز من را نشناخته‌اند. با آقای مهندس موسوی در سالهای دور کارکرده‌ام. زمان نخست‌وزیری ایشان من در جهاد بودم و در برخی جلسات دولت و شورای اقتصاد شرکت می‌کردم.
ایشان من را می‌شناخت و سالها بیمار من بوده؛ آقای کروبی نیز همین‌طور. از من خواستند آنها را عمل کنم. خب انتظار داشتید بگویم عمل نمی‌کنم؟ شاید اگر کسی بود که به آینده سیاسی خودش فکر می‌کرد، بهانه و عذری می‌آورد.
وی با انتقاد از برخی شایعه‌سازیها و فضاسازیها درباره این رفتار پزشکی، تأکید کرد: متأسفانه از این افراد (کسانی که حرف و شایعه می‌سازند) زیاد هستند. انسانهایی که رفتارشان مایه غم و غصه است.
اصل قضیه این است که آنها خودشان خواستند من معاینه و درمانشان کنم و من هم باکمال میل این کار را انجام دادم.
وزیر بهداشت درباره این‌که آیا برای این کار از طرف رئیس‌جمهور نیز مأموریت داشته است؟
پاسخ داد: بله. هم آیت‌الله آملی لاریجانی این لطف را داشتند و هم آقای رئیس‌جمهور از من خواستند. اگر آیت‌الله آملی لاریجانی اجازه نمی‌دادند، این امکان برای من پیدا نمی‌شد که آقایان را ببینم.
هاشمی افزود: واقعیت این است که ازنظر پزشکی، دارویی و پرستاری هر چیزی که خواستند برای آنها فراهم کردند و محدودیتی در انتخاب پزشک نبوده است؛ یعنی اگر من وزیر هم نبودم و آنها می‌خواستند که ویزیتشان کنم، مطمئن باشید این اتفاق می‌افتاد. اکنون نیز من دائماً در جریان شرایط جسمی، روحی و روانی آنها هستم.
او همچنین در برابر این پرسش که «آیا به‌طور مرتب آنها را می‌بیند یا خیر؟»
تأکید کرد: هرزمانی که لازم بوده، این امکان فراهم‌شده است.
وزیر بهداشت در پاسخ به پرسش که «چون الآن بحث کهولت سن این افراد مطرح است، از این بابت نگرانی وجود ندارد؟» اظهار کرد: هرکس کهولت سن داشته باشد هرلحظه ممکن است هر اتفاقی برایش رخ دهد؛ پس این نگرانی وجود دارد.
پایگاه خبری آفتاب

نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۲
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *