دختران مجرد مستقل گذرنامه می‌گیرند

دسته: حقوق و اجتماع , مطالب برگزیده
بدون دیدگاه
یکشنبه - 24 بهمن 1395


دختران مجرد مستقل گذرنامه می‌گیرند

پلیس گذرنامه اعلام کرد:

دختران مجرد مستقل گذرنامه میگیرند

 664271345

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه نیروی انتظامی با تشریح شرایط صدور گذرنامه برای دختران مجرد گفت: دخترانی که سن آنها 18 سال تمام و بالاتر داشته باشند، میتوانند بهصورت مستقل برای دریافت گذرنامه اقدام کنند و نیازی به ارائه رضایت والدین ندارند.

سرهنگ مجید صمدی افزود: برای صدور گذرنامه برای دختران و پسران زیر 18 سال رضایت والدین شرط است.

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه در پاسخ به این سؤال که دختران مجرد بالای 18 سال که گذرنامه اخذ کرده‌اند باید بار دیگر برای خروج از کشور رضایت والدین را اخذ کنند؟ گفت: ازآنجایی که شرایط صدور گذرنامه مستقل برای دختران بالای 18 سال رضایت والدین نیست، برای خروج از کشور دیگر نیازی به اخذ مجدد رضایت والدین نیست. سرهنگ صمدی در پاسخ به این سؤال که وضعیت گذرنامه خانم متأهلی که در زمان تجردی گذرنامه دریافت کرده است، بعد از ازدواج چه می‌شود؟ گفت: خانمهای متأهل برای صدور گذرنامه باید رضایت همسر را ارائه دهند هرچند این افراد در زمان تجرد گذرنامه داشته باشند اما با تغییر شرایط، گذرنامه دیگری البته با رضایت همسر برای آنها صادر می‌شود. وی هم‌چنین گفت: اکنون شرایط صدور گذرنامه به‌گونه‌ای شده است که همه افراد باید گذرنامه مستقل داشته باشند و دیگر اسامی و اطلاعات همراه در گذرنامه والدین ذکر نمی‌شود هرچند موضوع رضایت والدین برای فرزندان زیر 18 سال در این زمینه موردتوجه قرار می‌گیرد.

سرهنگ صمدی افزود: اکنون همه اعضای خانواده گذرنامه مستقل دارند حتی برای کودکان دوساله نیز گذرنامه مستقل صادر می‌شود که این موضوع از الزامات بین‌المللی است و پلیس ایران نیز آن را رعایت می‌کند. رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه نیروی انتظامی با اشاره به الکترونیکی شدن صدور گذرنامه، گفت: بر این اساس دختران و هم‌چنین پسران مجرد می‌توانند گذرنامه مستقل داشته باشند البته زمانی دختران و پسران مجرد می‌توانند برای گرفتن بدون رضایت والدین اقدام کنند که سن آنها 18 سال تمام باشد.

سرهنگ صمدی تصریح کرد: سن دخترانی که به 18 سالگی رسیده به ماه و سال محاسبه می‌شود البته پسرانی که به سن 18 سالگی تمام رسیده باشند باید وضعیت نظام‌وظیفه خود را مشخص کرده تا برای صدور گذرنامه اقدام کنند. صمدی افزود: پسرانی که به سن مشمولیت نظام‌وظیفه رسیده‌اند باید از نظام‌وظیفه مجوز بگیرند. منبع: ایرنا


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۸۲
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *