دانشگاه آزاد با دستور رئیس‌جمهوری واردعرصه مقابله با ریزگردها می‌شود

دسته: دانشجوی حقوق
بدون دیدگاه
یکشنبه - 8 اسفند 1395


دانشگاه آزاد با دستور رئیس‌جمهوری واردعرصه مقابله با ریزگردها می‌شود

دانشگاه آزاد با دستور رئیسجمهوری واردعرصه مقابله با ریزگردها میشود

 

 

 

197500627

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اختراع نانو کلیرس در واحد اصفهان با کارکرد جلوگیری از برخاستن ریزگردها گفت: رئیسجمهوری از این پیشنهاد استقبال و حمایت کرده و در حاشیه نامه دانشگاه آزاد اسلامی، دستور مساعد در این زمینه را صادر کرد.

صد و نود و هشتمین جلسه هیأت رئیسه این دانشگاه روز چهارشنبه به ریاست حمید میرزاده با حضور اعضا برگزار شد که در آن میرزاده به جلسه روز گذشته شورای عالی انقلاب فرهنگی اشاره کرد و افزود: در این جلسه، اختراع نانو کلی‌رس در واحد اصفهان با کارکرد جلوگیری از برخاستن ریزگردها و تثبیت خاک با یک‌سوم تا یک‌پنجم قیمت مالچ نفتی، مطرح شد.

وی ادامه داد: اعلام شد این دانشگاه آمادگی دارد 3 هزار هکتار از نقاط کانون ریزگردها را با این نانوکلی‌رس تثبیت کند که رئیس‌جمهوری، دستور مساعد در این زمینه را صادر کرد. در این نشست بر اساس گزارش فرهاد حسین زاده لطفی معاون آموزشی دانشگاه آزاد از کمیسیون شماره یک هیأت رئیسه؛ مقرر شد هزینه انصراف از تحصیل دانشجویان دوره‌های کاردانی و کارشناسی بدون آزمون در رشته‌های غیرپزشکی در صورت قبولی و ثبت‌نام مجدد این دسته از متقاضیان در یک واحد یا مرکز آموزشی دیگر دانشگاه آزاد اسلامی، با هر سابقه تحصیلی و با ارائه گواهی اشتغال به تحصیل بخشیده شود. هم‌چنین به جهت ارتقای سطح علمی فارغ‌التحصیلان و کمک به رشد علمی کشور و تشویق دانشجویان به تولید علمی مطابق فرمایشات مقام معظم رهبری، مقرر شد ارائه درجه «عالی» به پایان‌نامه دانشجویان کارشناسی ارشد ورودی 95 به بعد منوط به ارائه پذیرش مقالات معتبر علمی در نشریات معتبر باشد و چنان‌چه دانشجویی گواهی ارائه مقاله به مجلات معتبر با تأیید استاد راهنمای خود را ارائه کند، امکان ارائه درجه «خیلی خوب» برای وی فراهم شود؛ به‌عبارت‌دیگر دانشجویانی که از پایان‌نامه خود تولید علمی و مقاله نداشته باشند، حداکثر می‌توانند با درجه «خوب» از پایان‌نامه خود دفاع کنند. در ادامه جلسه امروز هیأت رئیسه، مقرر شد سیستم جامع و یکپارچه آموزشی دانشگاه با استفاده از امکانات داخلی دانشگاه و در قالب توسعه یکی از نرم‌افزارهای موجود، در اسرع وقت ایجاد و راه‌اندازی شود.

منبع: ایرنا


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۷
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *