دانشجوی ایرانی برنده مسابقه مقاله‌نویسی
 چندزبانه سازمان ملل شد


دسته: دانشجوی حقوق
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۱۲ مرداد ۱۳۹۵


دانشجوی ایرانی برنده مسابقه مقاله‌نویسی
 چندزبانه سازمان ملل شد


دانشجوی ایرانی برنده مسابقه مقاله‌نویسی
 چندزبانه سازمان ملل شد

مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد اعلام کرد که موسسه‌ای.ال. اس مفتخر است نام پویا نادری، دانشجوی دکتری مهندسی مکانیک را به عنوان یکی از 60 برنده مسابقه بین‌المللی مقاله‌نویسی ‘چند زبان، یک جهان’ 2016 اعلام کند. مرکز اطلاعات سازمان ملل دوشنبه در یک اطلاعیه مطبوعاتی اعلام کرد که شصت برنده این مسابقه از میان 3 هزار و 600 رقابت کننده از 130 کشور جهان انتخاب شدند و از آنان دعوت شده بدون پرداخت هزینه سفر در ‘نشست چند زبان، یک جهان، جوانان سراسر جهان’ در دانشگاه هِمستِد، نیویورک حضور یابند.
آنان همچنین فرصت خواهند داشت تا در صحن مجمع عمومی سازمان ملل متحد سخنرانی و برنامه‌های اقدام مرتبط با دستور کار 2030 سازمان ملل برای توسعه پایدار را ارائه کنند.
مسابقه ‘چند زبان، یک جهان’ دانشجویان سراسر جهان را به چالش نگارش مقاله‌ای در زمینه بررسی شهروندی جهانی، درک فرهنگی و نقش توانایی چندزبانی در پرورش آن دو فرامی‌خواند. 2016 سومین سال برگزاری این مسابقه از سوی خدمات آموزشی‌ای.ال.اس و مرکز ارتباطات علمی سازمان ملل متحد بود و در مرحله نخست 9 هزار نفر از 165 کشور در آن شرکت کردند. پویا نادری در اصفهان متولد و بزرگ شده و با تسلط به زبانهای فارسی، انگلیسی، فرانسه و کمی اسپانیایی است و مقاله خود را به زبان فرانسه به رشته تحریر درآورده است.
او هم اکنون در مقطع دکتری رشته مهندسی مکانیک، به‌ویژه در زمینه ‘همرفت در محیطهای متخلخل’، در فرانسه تحصیل می‌کند و به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی به‌خوبی قادر است تأثیر مستقیم چندزبانی را در زندگی خود مشاهده کند. تواناییهای زبانی به درک بهتر او نسبت به فرهنگ افراد هنگام تعامل و کار مداوم با ملیتها و فرهنگهای مختلف انجامیده است.
نادری اظهار کرده که در نظر دارد در آینده شرکت خود را تأسیس کرده و برای فارغ‌التحصیلان جوان فرصتهای شغلی خلق کند.
منبع: ایرنا

نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۴
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *