حکم اعدام هشت نفر صادر شد!

دسته: حوادث , وبگردی
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶


حکم اعدام هشت نفر صادر شد!

حکم اعدام هشت نفر صادر شد!

این حکم بعدازظهر جمعه به وقت محلی اجرا شد و مرد 51 ساله که «لدل لی» نام داشت، به اتهام قتل دختر جوانی محکوم به اعدام شده بود  که11 دقیقه پس ازتزریق سم جان داد.

براساس آخرین گزارش‌ها، گفته شده یکی از داروهای مورد استفاده در این اعدام، تا نیمه شب جمعه تاریخ اعتبارداشت به همین خاطر مسئولان زندان، حکم را زودتر اجرا کردند.

این زندانی در آخرین لحظات حاضر به دریافت مهلت نشد و بدون هیچ مقاومتی اعدام شد.پیش از این قرار بود به دلیل انقضای یکی از داروهای اعدام، طی 11 روز 8 نفر با تزریق سم به مجازات مرگ برسند که پیش از «لدل لی» مجازات سه تن از محکومان با حکم دادگاه به تعویق افتاد.

خبرگزاری فرانسه نیز در گزارشی از واشنگتن اعلام کرد: «با‌وجود انتقادات در امریکا، ایالت آرکانزاس شاهد نخستین اعدام بعد از یک دهه بود. با وجود اینکه فعالان حقوق بشر در امریکا و جهان فقط به اعدام‌های انجام شده در کشورهای دیگر حساس هستند، دادستان آرکانزاس گفت که با‌وجود انتقادات از طرح مناقشه برانگیر اعدام زندانیان در امریکا، این دادستانی نخستین مورد اعدام را دیشب به  اجرا گذاشته است.

لسلی راتلج بعد از این اعدام با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: «بعد از آنکه دادگاه عالی امریکا درخواست توقف 11 ساعته اعدام «لدل لی» 51 ساله را نپذیرفت، این مجرم از طریق تزریق سه داروی مرگبار اعدام شد.

به گفته وی، قراربود مجرم دو روز قبل اعدام شود که حکم موقت تعلیق اعدام جمعه شب به پایان رسید و در نهایت دادگاه عالی امریکا و دادگاه ایالتی این کشور بعد از تجزیه و تحلیل موضوع، تأیید کردند که از اعدام به عنوان یک طرح موقت برای کاهش جرایم بهره ببرند.براساس این گزارش، اعدام صورت گرفته در آرکانزاس بعد از مورد سال 2005، نخستین اعدام در امریکاست که انتقادات همیشگی علیه این سبک اعمال مجازات را برنتافت و سرانجام عملی شد.

براساس این گزارش قرار است تا پایان ماه آوریل، سه مجرم دیگر نیز به شیوه مشابه در این ایالت اعدام شوند و طی 11 روز مجموع آنها به 8 نفر خواهد رسید.البته درامریکا تنش‌های قانونی برسر کمبود داروهای کشنده برای اجرای حکم اعدام وجود دارد چرا که ممنوعیت فروش این داروها توسط شرکت‌های بزرگ دارویی، اجرای روند اعدام‌ها در چندین ایالت امریکا را به تعویق انداخته است.

با وجود این، مجازات اعدام در امریکا پس از اعلام حمایت جدید رأی دهندگان در همه پرسی سال 2016 که در سه ایالت این کشور برگزارشد از سر گرفته شد، این در حالی است که اعدام در امریکا به صورت بسیار خشن انجام می‌شود.»

منبع:جام نیوز


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۷
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *