حمله سایبری به وزارت کشور روسیه

دسته: آخرین مطالب , غیر حقوقی
شنبه - 23 اردیبهشت 1396

بانک جامع مقالات حقوقی


حمله سایبری به وزارت کشور روسیه

حمله سایبری به وزارت کشور روسیه اتاق خبر 24: سخنگوی وزارت کشور روسیه، حمله سایبری به رایانه‌های شخصی وابسته به این وازرتخانه که با سیستم ویندوز کار می کنند، رصد شده است.

ولک در ادامه افزود: محل مورد حمله ویروس شناسایی شد و اقدامات فنی برای از بین بردن آن و به روز رسانی آنتی‌ویروسها درحال انجام است.

خبرگزاری اینترفاکس به نقل از سخنگوی وزارت کشور روسیه گفت: حدود یک هزار دستگاه رایانه یعنی معادل یک درصد از مجموع دستگاههای این وزارتخانه تحت تأثیر این حمله سایبری قرار گرفتند.

اینترفاکس بدون اشاره به منبع خود، تأکید کرد که این حملات موجب افشای اطلاعاتی نشده است.

اعلام وزارت کشور روسیه پس از آن صورت گرفت که مسؤولان رسمی شماری از کشورهای جهان، تصریح کردند که دستگاههای یارانه‌های آنها، هدف حمله سایبری قرار گرفته است. در همین حال، منابع انگلیسی روز جمعه گزارش دادند که به دنبال یک حمله سایبری سنگین علیه سامانه سازمان خدمات بهداشت ملی انگلیس ( ان اچ اس )، فعالیتهای این سازمان از جمله بیمارستانهای وابسته به آن، دچار بهم‌ریختگی و مشکل شدید شده است. وزارت انرژی اسپانیا نیز در این خصوص اعلام کرد که شرکت بزرگ مخابراتی تلفنیکا و چند شرکت اسپانیایی روز جمعه هدف حملات سایبری قرار گرفتند. منبع: اتاق خبر


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۵
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *