حمایت از قانون‌شکن پا گذاردن بر حق مظلوم است

دسته: حقوق و اجتماع
بدون دیدگاه
جمعه - 14 آبان 1395


حمایت از قانون‌شکن پا گذاردن بر حق مظلوم است

رئیس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران:

حمایت از قانونشکن پا گذاردن بر حق مظلوم است

 846237941

رئیس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران با انتقاد از نامه 13 عضو شورای شهر به قوه قضاییه برای آزادی مدیرمسؤول سایت معماری نیوز، حمایت از قانونشکن را مغایر باتقوای جمعی دانست.

 مجتبی شاکری در جریان سیصد و دومین جلسه علنی شورای شهر تهران، با اشاره به طرح موضوع تقوای جمعی و تقوای فردی توسط مقام معظم رهبری خطاب به مسؤولان هیأت دولت، گفت: این مقوله باحال و هوای این روزهای شورا نیز نسبت دارد و باید تلاش کنیم مصداق آیه «تعاونوا علی البر و التقوی و لا تعاونوا علی الاثم و العدوان» باشیم. ایشان درجایی فرمودند «در دهه‌های قبل، در جریان چپ، شعارهای خوبی هم می‌دادند، اما خودشان را مراقبت نکردند و تقوای جمعی به خرج ندادند. در میانشان آدمهایی بودند که تقوای فردی هم داشتند، اما نداشتن تقوای جمعی، کار آنها را به‌جایی رساند که فتنه‌گرِ ضد امام حسین و ضد اسلام و ضد امام و ضدانقلاب توانست به آنها تکیه کند! …این خیلی خطر بزرگی است. آنها غلتیدند؛ بنابراین تقوای جمعی لازم است.»

وی افزود: در شرایطی که آبروی عده‌ای در جریان انتشار اسناد تحقیقات اولیه سازمان بازرسی رفته و مورد ظلم قرارگرفته‌اند و دادستان نیز اعلام‌جرم کرده است، 13 عضو شورا به‌جای اینکه درخواست تسریع در برخورد با مجرم را داشته باشند، آزادی او را تقاضا می‌کنند. یک‌طرف این ماجرا فرد بازداشت‌شده و طرف دیگرکسانی هستند که آبروی آنها رفته است. شاکری بابیان اینکه سست کردن قانون به‌منزله حمایت از جرم است، تأکید کرد: نباید نسبت به قانون بی‌اعتنا باشیم و قوه قضاییه را مقابل خود فرض کنیم. جا داشت کسانی که اکنون از قانون‌شکنی یاشار سلطانی حمایت می‌کنند، زمانی که آبروی همکارانشان را نشانه گرفته بودند نیز وسط میدان می‌آمدند و خواستار برخورد با خاطی می‌شدند. رئیس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران بابیان این‌که اقدام خارج از چارچوب تقوای جمعی و در راستای حمایت از جرم است، خاطرنشان کرد: شخصاً برخی از همکاران خود در این جمع 13 نفره را ازنظر تقوای فردی قبول دارم اما امضای این نامه را باتقوای جمعی مغایر می‌دانم. وی حمایت از قانون‌شکن را مشابه جریان سیاسی سال 88 ارزیابی کرد و گفت: میرحسین موسوی نیز از قانون عبور و اردوکشی خیابانی کرد اما هنوز عده‌ای به دنبال آن هستند که قانون‌شکن را قهرمان جلوه دهند. شاکری در بخش دیگر سخنانش ضمن نمایش تصاویری که سازمان زیباسازی به مناسبت 13 آبان و روز مقابله با استکبار در سطح شهر اکران کرده است، از برپایی کمپین «دشمن‌ستیزیم» به‌منظور طراحی خلاقانه این تصاویر تقدیر کرد. منبع: مهر


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۰۰
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *