حضور پرشور مردم در ۲۲ بهمن نشانه‌ای بی‌بدیل از نشاط و آمادگی ملت

دسته: غیر حقوقی
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۲۵ بهمن ۱۳۹۵


حضور پرشور مردم در ۲۲ بهمن نشانه‌ای بی‌بدیل از نشاط و آمادگی ملت

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار نخستوزیر سوئد مطرح کردند:

حضور پرشور مردم در ۲۲ بهمن نشانهای بیبدیل از نشاط و آمادگی ملت

345932984

حضرت آیتالله خامنهای رهبر معظم انقلاب اسلامی روز شنبه در دیدار آقای استفان لوفون نخستوزیر سوئد با اشاره به ظرفیتهای فراوان دو کشور برای ارتقای همکاریها، خاطرنشان کردند: از افزایش ارتباطات دو کشور در همه عرصهها استقبال میکنیم و امیدواریم مذاکرات و توافقات انجامشده در عمل نیز تحقق پیدا کنند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای سطح کنونی روابط ایران و سوئد را بسیار کمتر از ظرفیتهای موجود ارزیابی کردند و افزودند: سوئد به دلیل ارتباطات طولانی با ایران، در چشم مردم ما کشوری خوش‌نام است و این خوش‌بینی ملتها به یکدیگر، زمینه مناسبی برای توسعه همکاریها خواهد بود.

ایشان با اشاره به رفت‌وآمد و مذاکرات برخی دولتهای اروپایی در تهران در طول یک سال و نیم اخیر و در عین‌حال عملی نشدن اغلب توافقات انجام‌گرفته، خطاب به نخست‌وزیر سوئد گفتند: با شناختی که از جنابعالی وجود دارد، شما فردی اهل اقدام و عمل هستید و انتظار می‌رود به نحوی عمل کنید که توافقات صرفاً بر روی کاغذ باقی نماند. رهبر انقلاب اسلامی، مهم‌ترین ظرفیت ایران را «جوانان تحصیل‌کرده و با نشاط و آماده‌به‌کار و ملتی پرشور و با عزم و اراده بالا» خواندند و با اشاره به راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن امسال گفتند: سالگرد انقلابها در دنیا به‌صورت تشریفاتی و با انجام رژه نظامی در حضور تعدادی از نخبگان و سیاسیون برگزار می‌شود اما در ایران، سالروز پیروزی انقلاب اسلامی یک جشن واقعی است که به دست خود مردم و با حضور همه قشرها برگزار می‌شود.

ایشان این حضور پرشور و مثال‌زدنی را نشانه‌ای شگفت‌انگیز و بی‌بدیل از نشاط و آمادگی ملت ایران دانستند و خاطرنشان کردند: تحلیلگرانی که از دور درباره ایران قضاوت می‌کنند، از درک این عظمت عاجز هستند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای هم‌چنین با اشاره به رأی مثبت جمهوری اسلامی ایران به عضویت سوئد در شورای امنیت سازمان ملل، افزودند: شورای امنیت ظرفیت مهمی است که متأسفانه زندانیِ برخی قدرتهای بزرگ‌شده است اما در عین‌حال می‌توان با ایفای نقشی سازنده، در جلوگیری از اِعمال استانداردهای دوگانه از سوی این نهاد تلاش کرد.

رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود، ریشه مشکلات امروز منطقه را دخالت بعضی قدرتهای بزرگ خواندند و افزودند: امریکا و بسیاری از قدرتهای اروپایی در ایجاد حوادث تلخ در سوریه و عراق نقش داشته‌اند و مردم منطقه با آگاهی از این دخالتها، به‌درستی به آنها بدبین هستند.

ایشان، راه‌حل مشکلات منطقه را در درون منطقه دانستند و با اشاره به وضعیت رو به بهبود در عراق، افزودند: امکان حل مسأله سوریه نیز به همین ترتیب وجود دارد اما لازمه آن، قطع حمایت از تروریزم و جنگ‌افروزی است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، حضور سفیران برخی کشورهای غربی در میان معارضان دولت سوریه و تحویل سخاوتمندانه سلاح به آنان در آغاز شکل‌گیری مخالفتها در سوریه را نمونه‌ای از این دخالتهای مشکل‌ساز برشمردند و خاطرنشان کردند: برای حل مشکل، باید ریشه مشکل را شناخت و سپس به درمان آن پرداخت.

در این دیدار که آقای روحانی رئیس‌جمهوری نیز حضور داشت، آقای استفان لوفون نخست‌وزیر سوئد، سفر به تهران را سفری مهم و تاریخی خواند و با ارزیابی مثبت از مذاکرات دوجانبه، افزود: در مورد روابط اقتصادی و مسایل مهم منطقه‌ای گفت‌وگو کردیم و تلاش می‌کنیم تا توافقات عملی شود.

آقای لوفون با اشاره به عضویت سوئد در شورای امنیت سازمان ملل متحد، خاطرنشان کرد: کرسی عضویت در شورای امنیت را برای انجام کاری مؤثر و متفاوت قبول کردیم و بر همین اساس نیز در این جایگاه از مواضع کشورهای غیر متعهد پشتیبانی کرده‌ایم.

نخست‌وزیر سوئد با تأکید بر اهمیت نقش ملتها بخصوص جوانان تحصیل‌کرده و فعال، گفت: جمعیت جوان ایران، سرمایه و دارایی بسیار ارزشمندی است. منبع: میزان


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۵
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *