حبس و شلاق در انتظار قماربازان اینترنتی

دسته: حقوق همگانی
بدون دیدگاه
سه شنبه - 2 آذر 1395


حبس و شلاق در انتظار قماربازان اینترنتی

حبس و شلاق در انتظار قماربازان اینترنتی

 سرهنگ حسین رضایی رئیس پلیس فتا یزد بابیان اینکه اخیراً پرونده‌های شرط‌بندی فوتبال در فضای مجازی شیوع پیداکرده است و افراد ساده‌لوح به‌راحتی طعمه و هدف سرکرده‌های این سایت‌ها قرار گرفته و متضرر شده‌اند و از جهتی با عنایت به جرم بودن این موضوع، به تشریح تعدادی از موارد قانونی در برخورد با مجرمان این جرائم پرداخت.

وی گفت: برابر ماده 705 قانون مجازات اسلامی مصوب سال 75 قماربازی با هر وسیله‌ای ممنوع است و مرتکبان آن به یک تا شش ماه حبس یا تا 74 ضربه شلاق محکوم می‌شوند و در صورت تجاهر به قماربازی به هر دو مجازات محکوم خواهند شد.

رضایی افزود: ماده 708 قانون مجازات اسلامی مصوب سال 75 بیان می دارد که هر فردی قمارخانه دایر کند یا مردم را برای قمار به آنجا دعوت نماید به شش ماه تا دو سال حبس یا از سه میلیون‌ تا 12 میلیون ریال جزای نقدی محکوم می‌شود.

رئیس پلیس فتا استان یزد با اشاره به شرط‌بندی و متذکر شدن عواقب این نوع جرم از سوی مراجع قضائی، از عموم مردم خواست در صورت مواجهه با این موضوع مراتب را سریعاً به وب‌سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش تماس با ما گزارش کنند. منبع: باشگاه خبرنگاران جوان


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۱
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *