حاشیه‌سازی درباره تجمیع بیمه‌ها به نفع مردم نیست

دسته: غیر حقوقی
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۱۰ آبان ۱۳۹۵


حاشیه‌سازی درباره تجمیع بیمه‌ها به نفع مردم نیست

وزیر بهداشت:

حاشیهسازی درباره تجمیع بیمهها به نفع مردم نیست

وزیر بهداشت، گفت: اگر مشکل بیمه در کشور درست نشود یعنی از مردم حمایت نمیشود و این موضوع با حرف زدن به انجام نخواهد رسید و عمل نیاز دارد تا مشکل مردم حل شود.

%d8%ad%d8%a7%d8%b4%db%8c%d9%87-%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d8%af%d8%b1%d8%a8%d8%a7%d8%b1%d9%87-%d8%aa%d8%ac%d9%85%db%8c%d8%b9-%d8%a8%db%8c%d9%85-%d9%87%d9%87%d8%a7-%d8%a8%d9%87-%d9%86%d9%81%d8%b9-%d9%85

 دکتر سید حسن هاشمی درباره اظهارنظر جدید وزیر رفاه درباره تجمیع بیمه‌ها، افزود: این مسائل را به رسانه کشاندن ازنظر حرفه‌ای کار درستی نیست؛ ما عضو یک دولت هستیم و نیامده‌ایم که باهم رقابت کنیم و اگر هدف ما حل مشکلات مردم است این مباحث باید در دولت مطرح شود و نه در رسانه؛ این قبیل کارها بدون تردید پروژه‌سازی است برای اثرگذاری روی تصمیم‌هایی که نهایتاً مردم را از حقوق حقه آنها محروم می‌کند.

وی گفت: ما در وزارت بهداشت در طول سه سال گذشته به دنبال مشکلات مردم در حوزه سلامت بودیم که ازنظر ما محروم‌ترین افراد در کشور ذی‌نفع‌ترین آنها هستند که جهت‌گیری طرح تحول سلامت برای کاهش هزینه‌ها و دسترسی مردم به دارو و پزشکان در همین مسیر بوده است.

وزیر بهداشت در مورد بیمه‌ها و قوانین مربوط به آن ادامه داد: در این مورد قوانینی بوده که در برنامه چهارم و پنجم تصویب‌شده اما متأسفانه تا به امروز اجرانشده است و گویا قرار هم نیست اجرا کنند و باقی ماجرا بهانه است.

هاشمی، مسئله بیمه را ورای مباحث این دولت دانست و عنوان کرد: اگر مشکل بیمه در کشور درست نشود یعنی از مردم حمایت نمی‌شود و این موضوع با حرف زدن به انجام نخواهد رسید و عمل نیاز دارد تا مشکل مردم حل شود.

وی ادامه داد: بعضیها با گفتن حرفهایی مانند «با تجمیع بیمه‌ها منابع کجا می‌رود» سعی در ایجاد حاشیه‌دارند که من در جواب باید بگویم با حرف زدن مشکلات مردم حل نمی‌شود. هاشمی ادامه داد: ‌ما آماده‌ایم که مسائل مردم را برطرف کنیم و فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه هر بیماری نباید جز درد مریضی رنج دیگری داشته باشد را فقط به‌عنوان شعار به کار نبریم و آن را عملی کنیم.

وزیر بهداشت بابیان اینکه مردم با تجمیع یا عدم تجمیع بیمه‌ها کاری ندارند و فقط خواستار بهبود وضعیت خود هستند، تصریح کرد: وقتی داروخانه تمام داروها را به‌صورت پوشش بیمه‌ای حساب نمی‌کند و بعضی داروهای بیماریهای صعب‌العلاج تحت پوشش بیمه‌ای نیستند این مسئله سبب ناراحتی مردم و وزارت بهداشت است و باید برای این مسئله تصمیمی اساسی گرفته شود. وی در مورد نظام پرداخت در سیستم سلامت کشور نیز تأکید کرد: برخی از شرکتهای داروسازی و تجهیزات پزشکی بعد از یک سال هنوز پولشان را نگرفته‌اند و حتی پزشکانی در کشور داریم که 9 ماه پیش‌خدمتشان را ارائه داده‌اند ولی تا الآن پولی دریافت نکرده‌اند؛ مردم تمایل دارند که این مسائل حل شود. هاشمی ادامه داد: ما باید در جهت رفع مشکلات یا لااقل کاهش آن اقدام کنیم؛ این موضوعات در قانون هم آمده ولی متأسفانه ما فقط مدام از قانون حرف می‌زنیم ولی قانون‌گریزی‌مان بیشتر است.

وزیر بهداشت با اشاره به سابقه بیمه در دنیا یادآور شد: بیمه در دنیا سابقه صدساله دارد که در کاهش آسیب، تسکین درد مردم و ایجاد آرامش جامعه بسیار مؤثر است و این‌یک علم است؛ و ما باید یاد بگیریم که وقتی مسئله‌ای را بلد نیستیم از دیگران آن را آموزش ببینیم.

هاشمی در پایان بابیان اینکه مسؤولین ذی‌ربط باید با پیدا کردن یک روش بیمه‌ای درست در دنیا، آن را در کشور برای کاهش مشکلات مردم اجرا کنند، افزود: تمام این موارد در سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری دیده‌شده است ولی عده‌ای نمی‌خواهند آن را اجرا کنند؛ اگر راست می‌گویند به قانون مراجعه کنند و آن را اجرا کنند؛ ما باید تمام آن را جمله به جمله اجرا کنیم تا مسائل و مشکلات حوزه سلامت مردم هرچه سریع‌تر رفع شود

منبع: مهر


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۵
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *