جنایت شیشه‌ای

دسته: تاریخ
بدون دیدگاه
شنبه - 30 بهمن 1395


جنایت شیشه‌ای

جنایت پس از مصرف مواد روان‌گردان

جنایت شیشه‌ای

سال ۸۹ در یکی از روزهای تابستان اطلاع دادند، مردی حدوداً ۶۰ ساله که با خودرو پیکان مسافرکشی می‌کرده، در اثر اصابت شش گلوله به نقاط مختلف بدن در کنار یکی از جاده‌های منتهی به شهر، به قتل رسیده است. با تحقیقات بعدی مشخص شد ضارب بعد از ارتکاب جنایت با خودروی مقتول به سمت محل سکونت خود، واقع در یکی از شهرهای کشور حرکت می‌کند که در یکی از شهرهای مسیر حرکت، نیروی انتظامی به وی مشکوک شده و اسلحه بکار گرفته‌شده در جنایت از وی کشف می‌شود و نهایتاً به ارتکاب قتل اقرار نموده و جزییات قتل و انگیزه خود را بیان می‌کند.

شرح ماجرای قتل:

قاتل که جوانی حدوداً ۳۵ ساله و نظامی بود، حسب اقاریر و اظهاراتش، با همسر خود (که اهل شهر محل وقوع جنایت بوده است) و خانواده همسرش دچار اختلاف شدیدی می‌شود و به دلیل همین اختلافات، از مدتها پیش همسرش زندگی مشترک را ترک و به منزل پدرش می‌رود تا این‌که یک روز جوان (قاتل) تصمیم به قتل پدرزن خود – که اکثر اختلافات را ناشی از دخالتهای او در زندگیش می‌داند می‌گیرد، برای این کار از انبار اسلحه یگان محل خدمت خود، یک قبضه اسلحه کمری با تعدادی فشنگ را به سرقت می‌برد و به سمت شهر محل سکونت پدرزن خود حرکت می‌کند، در مسیر حرکت برای این‌که بتواند به اضطراب و تشویش خود غلبه کند، اقدام به مصرف شیشه می‌کند.

پس از رسیدن به محل سکونت پدرزنش در اطراف منزل ایشان پرسه می‌زند تا به‌محض دیدن وی قصد خود را برای قتل عملی کند؛ اما علی‌رغم انتظار کافی موفق به دیدن پدرزن خود نمی‌شود. با پرس‌وجو متوجه می‌شود، خانواده همسرش به خارج از شهر رفته‌اند و امکان مراجعت آنها به منزل در آن روز بعید است. به همین خاطر تصمیم به برگشت به شهر خود می‌گیرد.

در پایانه شهر، سوار خودرو پیکان متعلق به مردی ۶۰ ساله می‌شود و از وی می‌خواهد او را به‌صورت دربستی به شهر هم‌جوار برساند. پس از حرکت، در بین راه، یک‌لحظه (حسب اظهارات قاتل) دچار توهم شده و راننده را به هیبت و شمایل پدرزن خود می‌بیند و تصور می‌کند که پدرزنش است، لذا بلافاصله تصمیم به قتل او می‌گیرد به همین جهت تمارض به بدحالی می‌کند، راننده هم سریعاً در کنار جاده توقف نموده و جوان (قاتل) را از خودرو پیاده نموده و می‌رود تا از صندوق‌عقب خودرو، بطری آب بیاورد تا قاتل آبی به‌صورت خود بزند که در این حین قاتل با استفاده از اسلحه، ۶ گلوله به نواحی مختلف بدن راننده شلیک می‌کند و با سوارشدن به خودرو راننده (مقتول) از محل فرار می‌کند. تا این‌که در نزدیک‌ترین شهری که قصد عبور دارد مأمورین به وی مظنون و وی را دستگیر می‌کنند.

و …

و این‌گونه مرگ مردی بی‌گناه و زحمتکش رقم خورد، مردی که فرزندان وی هنوز هم مرگش را باور نکرده‌اند

منبع: وبلاگ بازپرس- بازپرس وقت ویژه قتل و مدرس دانشگاه- مصطفی عباسی

 


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۳
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *