ثبت مشخصات ژنتیکی آتش‌نشانان کشور

دسته: رویداد حقوقی
بدون دیدگاه
دوشنبه - 2 اسفند 1395


ثبت مشخصات ژنتیکی آتش‌نشانان کشور

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور خبر داد:

ثبت مشخصات ژنتیکی آتشنشانان کشور

 

647246421

احمد شجاعی در حاشیه برگزاری سی و سومین همایش فصلی مدیران این سازمان در قشم افزود: ثبت مشخصات ژنتیکی نیروهای آتشنشان بهعنوان یکی از مشاغل بسیار حادثهخیز در بانک اطلاعاتی ضروری است و آماده ارائه این خدمت به قشر آتشنشان هستیم.

وی با اعلام این‌که حوادث سختی همچون شهادت زوار ایرانی در حله عراق و حجاج در منای عربستان، آتش‌سوزی قطار در مسیر سمنان- مشهد و حادثه تلخ ساختمان پلاسکو نشان داد که باید توجه ویژه‌ای به حوزه پزشک قانونی شود گفت: این نهاد پاسخگویی نهایی تشخیص هویت جان‌باختگان در همه حوادث است و ارائه خدمات مناسب پزشکی قانونی به حمایت بیشتر و همه‌جانبه مسؤولان و خیرین نیاز دارد.

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور بیان داشت: متأسفانه کیتهای بانک ژنتیک کشور به دلیل قیمت بالای آن بسیار محدود است و برای تکمیل بانک ژنتیک باید نیازهای این بانک از جمله خرید کیت در اولویت قرار گیرد.

وی از کمبود سردخانه‌ها در کل کشور هم اظهار نارضایتی کرد و گفت: هم‌اکنون 10 سردخانه مجهز در کل کشور داریم و در صورت بروز حوادث تلخ همچون وقوع زلزله در کلان‌شهرها با مشکل مواجه خواهیم شد.

شجاعی ادامه داد: تشخیص هویت سریع افراد، تعداد بالای کشته‌شدگان در حوادث، نبود اطلاعات ژنتیکی افراد و هم‌چنین نبود اثرانگشت حادثه دیدگان در حوادث مختلف، کار فعالان پزشکی قانونی را برای شناسایی اجساد مشکل می‌کند.

وی در عین حال گفت: با توجه به همه کمبودها توانسته‌ایم با تلاش خستگی‌ناپذیر نیروهای پزشکی قانونی وظیفه خود را در حوادث تلخ اتفاق افتاده به نحو قابل قبولی ارائه کنیم.

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور، انجام کار دقیق، علمی و بدون اشتباه را لازمه کار پزشکی قانونی برشمرد و گفت: با خرید کیتهای موردنیاز بانک ژنتیک کشور و ساخت سردخانه در همه استانها می‌توانیم به خدمت بهتر امیدوار شویم. منبع: داد ایران


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۳
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *