توکلی: سازمان سنجش نقشی در تعیین رشته‌های کنکور ندارد

دسته: دانشجوی حقوق
بدون دیدگاه
دوشنبه - 13 دی 1395


توکلی: سازمان سنجش نقشی در تعیین رشته‌های کنکور ندارد

توکلی: سازمان سنجش نقشی در تعیین رشتههای کنکور ندارد

 293864779

حسین توکلی در پاسخ به اعتراض برخی از داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد به حذف برخی رشتهها و ضرایب دروس این آزمون اظهار کرد: سازمانسنجش فقط مجری مصوبات مراجع قانونی بوده و در این زمینه تصمیمگیرنده نیست.

وی گفت: شورای‌سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با همکاری شورای عالی برنامه‌ریزی و گروههای تخصصی سازمان سنجش رشته‌های کنکور را تعیین و مشخص می کند.

مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش افزود: براساس ضوابط و به منظور پذیرش دانشجو در رشته‌های متنوع تحصیلی دوره‌های مختلف آموزش عالی از جمله آزمون ورودی کارشناسی ارشد ناپیوسته، همه‌ ساله فهرست و عناوین رشته‌های تحصیلی و گرایش یا گرایشهای هر رشته پس از بررسی و تایید دفتر گسترش آموزش عالی وزارت‌علوم به سازمان سنجش اعلام می‌شود.

وی ادامه داد: عناوین دروس تحصیلی هر یک از رشته‌های امتحانی و ضرایب آن بر حسب مورد در گرایشهای هر رشته، بر اساس مصوبات شورای سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی و با هماهنگی شورای برنامه‌‌ریزی و گروههای تخصصی سازمان سنجش آموزش کشور در دفترچه راهنمای ثبت‌نام آزمون مربوط ثبت و به اطلاع متقاضیان هر یک از رشته‌های مربوط می‌رسد.

توکلی یادآور شد: بر همین اساس سازمان سنجش آموزش کشور درباره برخی اصلاحات در مواد آزمون و رشته‌های امتحانی مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد سال 96 اطلاعیه‌ای منتشر کرد.

وی خاطرنشان کرد: بنابراین سازمان سنجش آموزش کشور فقط مجری مصوبات مراجع قانونی تصمیم‌گیرنده به شمار می‌رود و نقشی در تغییر ضرایب یا حذف برخی رشته یا گرایش ندارد.

ثبت نام 127 هزار و 479 داوطلب در آزمون ارشد 96

مشاور عالی سازمان‌سنجش آموزش در ادامه گفت: تا ساعت 10 صبح امروز (یکشنبه) تعداد 127 هزار و 479 داوطلب برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته 96 ثبت‌نام کرده‌اند.

توکلی افزود: ثبت ‌نام برای شرکت در آزمون ورودی دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 96 تمامی دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی و هم‌چنین بیست ‌و دومین المپیاد علمی و دانشجویی که از چهارشنبه اول دی‌‌ماه هفته گذشته منحصراً از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور شروع شده تا روز سه‌ شنبه هفتم دی‌ماه ادامه دارد.

وی گفت: تمامی داوطلبانی که در آزمون کارشناسی ارشد 96 و از طریق سایت سازمان‌سنجش آموزش کشور به آدرس www.sanjesh.org شرکت کرده باشند به عنوان داوطلب متقاضی دانشگاه آزاد اسلامی نیز تلقی خواهند شد.

توکلی افزود: براساس ضوابط و شرایط تعیین شده تمام داوطلبان ضرورت دارد در مهلت تعیین‌شده و با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی و مطالعه دقیق دفترچه راهنما و اطلاعیه منتشرشده در صورت واجد شرایط بودن نسبت به تکمیل فرم تقاضانامه اینترنتی اقدام کنند.

وی یادآور شد: داوطلبانی که در سایت دانشگاه آزاد اسلامی برای آزمون کارشناسی ارشد 96 ثبت ‌نام کرده‌اند؛ ضرورت دارد در تاریخ تعیین ‌شده حداکثر تا پایان روز سه‌‌شنبه هفتم دی‌ماه از طریق سایت سنجش آموزش کشور مجددا برای ثبت‌نام اقدام کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش خاطرنشان کرد: بدیهی است که هزینه ثبت‌نام آنها در دانشگاه آزاد اسلامی از طریق همین دانشگاه عودت خواهد شد. منبع: ایرنا


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۱
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *