توطئه علیه «جنبش اسلامی»

دسته: حقوق بین الملل
بدون دیدگاه
شنبه - ۱ آبان ۱۳۹۵


توطئه علیه «جنبش اسلامی»

اقدام وحشیانه ارتش نیجریه با نوزادان

توطئه علیه «جنبش اسلامی»

یکی از اقدامات وحشیانه اخیر ارتش نیجریه جدا کردن کودکان و نوزادان از مادرانشان و زندانی کردن آنان در محیطهای متفاوت است؛ اقدامی که حتی گریه برخی سربازان ارتش را نیز درآورد.

%d8%aa%d9%88%d8%b7%d8%a6%d9%87-%d8%b9%d9%84%db%8c%d9%87-%d8%ac%d9%86%d8%a8%d8%b4-%d8%a7%d8%b3%d9%84%d8%a7%d9%85%db%8c

دنیای حقوق: طبق اخبار موثق رسیده از نیجریه، ارتش با بردن پیکرهای شهدا به مناطقی از اطراف شهرها و گذاشتن سلاح در دستان آنان اقدام به‌عکس برداری از آنها کرده است تا در مواجهه با پیگیریهای حقوقی جنبش اسلامی نیجریه از مجامع جهانی بتواند دفاعیات محکمه‌پسندی ارائه دهد.

لازم به ذکر است روشهای متفاوت و جدید یورشهای اخیر دولت نیجریه به شیعیان این کشور، نشان‌گر نقشه‌ای گسترده و توطئه‌ای حساب‌شده علیه «جنبش اسلامی» است.

ادامه بازداشت کودکان وزنان عزادار نیجریایی و جدا کردن نوزادان از مادرانشان

امروز و دیروز نیز نظامیان ارتش نیجریه با یورش به خانه‌های شیعیان تعداد دیگری از مردم مسلمان نیجریه را به اسارت برد، یکی از اقدامات وحشیانه ارتش در دستگیریهای اخیر جدا کردن کودکان و نوزادان از مادرانشان و زندانی کردن آنان در محیطهای متفاوت است؛ اقدامی که حتی گریه برخی سربازان ارتش را نیز درآورد.

فقط در شهر کانو 77 نفر به اسارت گرفته شدند که در میان آنها نوزادان شیرخواره نیز وجود داشتند. دستگیریهای جدید در دیگر شهرهای نیجریه نیز ادامه دارد.

قابل توضیح است، پس از سفر اخیر «جان کری» وزیر خارجه آمریکا به نیجریه و توصیه‌های وی به مقامات این کشور و همچنین رفت‌وآمدهای پی‌درپی سعودیها به نیجریه، وحشی‌گری ارتش نیجریه رنگ و بوی جدیدی به خود گرفته که تاکنون فقط بخش کوچکی از اخبار آن منتشرشده است.

منبع: خبرگزاری مهر


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۹
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *