توزیع کارت آزمون‌ کارشناسی‌ ارشد از 4 اردیبهشت‌ماه

دسته: دانشجوی حقوق
بدون دیدگاه
شنبه - 2 اردیبهشت 1396


توزیع کارت آزمون‌ کارشناسی‌ ارشد از 4 اردیبهشت‌ماه

توزیع کارت آزمون کارشناسی ارشد از 4 اردیبهشتماه

 

آزمون ورودی دورههای کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1396 برای 132 کد رشته امتحانی در نوبت صبح و بعدازظهر روزهای پنجشنبه و جمعه مورخ 7 و 8 اردیبهشتماه سال 1396 و بر اساس اطلاعات مندرج بر روی کارت شرکت در آزمون رشته امتحانی مربوط برگزار خواهد شد.

داوطلبان‌ متقاضی‌ هر یک‌ از کد رشته‌های امتحانی‌ لازم‌ است‌ به نشانی مندرج بر روی کارت شرکت در آزمون مراجعه کنند.

شهرستان محل برگزاری آزمون داوطلبان با توجه به استان محل اقامت آنان به شرح جداول اعلام‌شده است.

کارت شرکت در آزمون حاوی اطلاعات ثبت‌نامی، تاریخ و محل برگزاری آزمون داوطلبان از روز دوشنبه چهارم اردیبهشت‌ماه برای مشاهده و پرینت بر روی سایت سازمان به آدرس www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت.

داوطلبان لازم است بر اساس مشخصات شناسنامه‌ای (نام‌، نام خانوادگی، شماره شناسنامه، سال تولد) و مشخصات ثبت‌نامی (شماره پرونده و کد ره‌گیری) نسبت به پرینت کارت شرکت در آزمون اقدام کنند.

برای شرکت در جلسه آزمون همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون و هم‌چنین اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکس‌دار و ارائه آن الزامی است. تمامی داوطلبان باید شخصاً برای پرینت کارت شرکت در آزمون اقدام کنند.

تبصره- آن دسته از داوطلبانی که علاوه بر کد رشته امتحانی اصلی متقاضی شرکت در یکی از 62 کد رشته امتحانی به‌عنوان رشته امتحانی دوم نیز بوده‌اند، باید کارت شرکت در آزمون رشته امتحانی دوم خود را نیز از سایت این سازمان پرینت و به آدرس حوزه امتحانی مندرج بر روی کارت مراجعه کنند.

آزمون‌ کد رشته‌های امتحانی 1129 (زبان و ادبیات اردو)، 1287 (مهندسی طراحی محیط‌زیست)، 1356 (نمایش عروسکی) و ‌1360 (مجموعه موسیقی‌) منحصراً در شهرستان تهران‌ برگزار خواهد شد، از این‌رو داوطلبان‌ هریک از کد رشته‌های امتحانی مذکور ضرورت‌ دارد بر اساس‌ آدرس و تاریخ مندرج بر روی کارت شرکت در آزمون به حوزه امتحانی مربوط در شهرستان تهران مراجعه کنند.

محل برگزاری آزمون برای 6 کد رشته امتحانی شامل کد رشته‌های امتحانی 1147، 1149‌،‌1150‌، 1151، 1158 و 1159 که ثبت‌نام آنها توسط دستگاههای اجرایی ذی‌ربط و با هماهنگی این سازمان صورت گرفته در شهرستان تهران خواهد بود و از طریق اطلاعیه‌ای که هریک از ارگانهای ذی‌ربط صادر می‌کنند آزمون این کد رشته‌ها در تاریخهای پیش‌بینی‌شده برگزار خواهد شد.

برای این دسته از داوطلبان کارت شرکت ‌در ‌آزمون از طریق سایت سازمان صادر نشده است.

کنترل مندرجات کارت شرکت در آزمون

داوطلبان در خصوص مندرجات کارت شرکت در آزمون چنان‌چه مغایرتی مشاهده کردند لازم است اقدامات لازم را انجام دهند.

چنان‌چه‌ زبان‌ خارجی‌ مندرج‌ در کارت‌ شرکت در آزمون با زبان‌ خارجی‌ وی‌ در ثبت‌نام‌ اینترنتی انجام‌شده (البته با توجه به مفاد مواد امتحانی)، مغایرت‌ دارد، یا در رابطه با معلولیت (نابینا، ناشنوا و معلول) اختلافی مشاهده می‌شود، داوطلب باید از روز سه‌شنبه 5 اردیبهشت 96 از ساعت 8.30 تا 12 و 14 تا 18 به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوطه مراجعه کنند. (آدرس حوزه‌های رفع نقص در سایت سازمان سنجش درج‌شده است).

درصورتی‌که‌ در رابطه‌ با سایر مندرجات‌ کارت شرکت در آزمون از جمله نام رشته تحصیلی، نام محل تحصیل و معدل دوره کارشناسی (معدل بر اساس مفاد بند «ه‍« مندرج در این اطلاعیه) و با توجه‌ به‌ ثبت‌نام اینترنتی انجام‌شده، اشکالی‌ مشاهده‌ می‌شود، لازم است داوطلب جهت اصلاح مورد یا موارد مذکور از طریق لینک مربوط حداکثر تا تاریخ 8 اردیبهشت‌ماه 96 منحصراً به سایت اینترنتی سازمان قسمت ویرایش اطلاعات کارت مراجعه و از آن طریق اقدام شود.

داوطلبان شرکت‌کننده چنان‌چه متقاضی اعمال بند مربوط به گزینش در رشته‌های دانشگاه پیام نور و مؤسسات غیرانتفاعی هستند لازم است در زمان تکمیل فرم انتخاب رشته اینترنتی در این خصوص طبق اعلام این سازمان اقدام کنند.

لزوم توجه داوطلبان به معدل

معدل مندرج در کارت شرکت در آزمون داوطلبان، بر اساس ثبت‌نام اینترنتی که توسط خود داوطلبان انجام‌شده، درج‌شده است، لذا داوطلبان لازم است معدل مندرج در کارت شرکت در آزمون خود را با توجه به تبصره‌های ذیل بررسی و در صورت مشاهده مغایرت، به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و نسبت به ویرایش معدل خود اقدام کنند.

در غیر این صورت مسؤولیت هرگونه تبعات بعدی به عهده شخص داوطلب بوده و هیچ‌گونه عذری در این مورد پذیرفته نیست. ضمناً لازم به ذکر است در سنوات گذشته نسبت به لغو قبولی داوطلبان دارای مغایرت معدل نیز اقدام شده است.

تبصره‌1- فارغ‌التحصیلان سنوات قبل و هم‌چنین آن دسته از داوطلبانی که تا تاریخ اول دی‌ماه 95 (زمان شروع ثبت‌نام برای شرکت در آزمون) به‌عنوان دانش‌آموخته تلقی شده‌اند و یا به‌عبارت‌دیگر موفق به اخذ مدرک لیسانس (کارشناسی) شده‌اند باید معدل‌ مندرج‌ در مدرک‌ لیسانس ‌(کارشناسی) آنان با معدل مندرج در کارت شرکت در آزمون یکسان باشد.

تبصره‌2- دانشجویان‌ شاغل‌ به‌ تحصیل‌ در مقطع کارشناسی که در زمان شروع به ثبت‌نام برای شرکت در این آزمون (تاریخ اول دی‌ماه 95) همچنان دانشجو بوده‌اند، اعم از این‌که بعد از پایان مهلت زمان ثبت‌نام فارغ‌التحصیل شده‌اند و یا حداکثر تا تاریخ 30 بهمن‌ماه 95 فارغ‌التحصیل شده‌اند، لازم است در قسمت ویرایش اطلاعات کارت شرکت در آزمون نسبت به اصلاح معدل خود بر اساس مدرک فارغ‌التحصیلی اقدام کنند.

تبصره 3- دانشجویان سال آخر که حداکثر تا تاریخ 31 شهریورماه 96 فارغ‌التحصیل خواهند شد، لازم است میانگین واحدهای گذرانده شده تا تاریخ 30 بهمن‌ماه 95 را در قسمت ویرایش اطلاعات کارت شرکت در آزمون درج کرده و با مراجعه به دانشگاه محل تحصیل مقطع کارشناسی، فرم مخصوص معدل (مندرج در این اطلاعیه) را به تأیید مؤسسه محل تحصیل خود رسانده و آن را نزد خود نگهدارند تا در صورت قبولی به مؤسسه محل قبولی ارائه کنند.

تبصره 4- فارغ‌التحصیلان‌ دارای مدرک کارشناسی ناپیوسته باید معدل مقطع کاردانی (فوق‌دیپلم‌) و مقطع کارشناسی (لیسانس) آنان با معدل مندرج در کارت شرکت در آزمون یکسان باشد.

تبصره 5- دانشجویان‌ شاغل به تحصیل‌ در مقطع کارشناسی ناپیوسته که‌ پس‌ از اخذ مدرک‌ کاردانی (فوق‌دیپلم‌) در مقطع‌ کارشناسی‌ ناپیوسته پذیرفته‌شده‌اند و هم‌اکنون نیز دانشجو بوده و حداکثر تا تاریخ 31 شهریورماه 96 فارغ‌التحصیل خواهند شد، باید معدل مقطع کاردانی و میانگین‌ واحدهای‌ گذرانیده‌ شده در مقطع کارشناسی آنان تا تاریخ 30 بهمن‌ماه 95 با معدل مندرج در کارت شرکت در آزمون، مطابق مفاد تبصره 2 فوق یکسان باشد.

شروع فرآیند برگزاری آزمون صبحها از ساعت 7.30 و بعدازظهرها از ساعت 14.30 (دو و نیم بعدازظهر) است. درب حوزه‌های امتحانی صبحها رأس ساعت 7 و بعدازظهرها رأس ساعت 14 (دو بعدازظهر) بسته خواهد شد؛ لذا پس از بسته شدن در سالنهای امتحانی از ورود داوطلبان به حوزه امتحانی، ممانعت به عمل خواهد آمد.

اعلام موارد ممنوعه آزمون کارشناسی ارشد سال 96

داوطلبان لازم است با توجه به رشته امتحانی و موادی که امتحان خواهند داد لوازم مورد نیاز از قبیل مداد سیاه نرم پررنگ، مداد پاکن، مدادتراش و سنجاق را به همراه داشته باشند و از آوردن‌ وسایل‌ اضافی‌ مانند ساک‌ دستی‌، کیف‌دستی، پیجر، تلفن‌ همراه، ساعت هوشمند، دستبند هوشمند،‌ جزوه،‌ کتاب، ماشین‌حساب و نظایر آن و هم‌چنین وسایل‌ شخصی‌ به‌ جلسه‌ آزمون‌ اکیداً خودداری‌ شود.

به‌ همراه داشتن‌ هرکدام‌ از وسایل‌ مندرج‌ در این‌ بند به‌عنوان‌ تقلب‌ و تخلف‌ تلقی‌ و با داوطلبان‌ ذی‌ربط برابر آیین‌نامه‌ تقلب‌ و تخلف‌ رفتار خواهد شد.

نظر به این‌که سؤالات رشته‌های امتحانی دوره کارشناسی ارشد به‌گونه‌ای طراحی‌شده است که برای پاسخگویی به سؤالات دروس ذی‌ربط نیاز به ماشین‌حساب نمی‌باشد، لذا به کلیه داوطلبان تأکید می‌گردد با توجه به مطلب فوق، برای پاسخگویی به سؤالات هر یک از رشته‌های امتحانی نیاز به ماشین‌حساب نبوده و از ورود داوطلبانی که ماشین‌حساب برای شرکت در جلسه آزمون (از هر نوع آن) به همراه داشته باشند ممانعت به عمل خواهد آمد و با آنان برابر مقررات قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمونهای سراسری که در این اطلاعیه نیز آمده است، رفتار خواهد شد.

انتشار کارنامه آزمون کارشناسی ارشد در نیمه دوم خرداد

پس‌ از برگزاری‌ آزمون‌ و تصحیح‌ اوراق‌، کارنامه کلیه‌ داوطلبان‌ شرکت‌کننده‌ در آزمون‌ هر یک‌ از کد رشته‌های‌ امتحانی‌، به نحو مقتضی و در نیمه دوم خردادماه سال 1396 از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور در اختیار داوطلبان قرار داده‌ خواهد شد.

داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته می‌شوند، ضرورت دارد بر اساس دستورالعملهایی که متعاقباً اعلام می‌شود نسبت به انتخاب کد رشته محلهای تحصیلی مورد علاقه خود از کد رشته امتحانی یا کد رشته‌های امتحانی مجاز اقدام و از طریق اینترنت نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته مربوط اقدام کنند.

اطلاعیه این سازمان در مورد نتایج اولیه آزمون، مشاهده کارنامه و نحوه انتخاب رشته برای داوطلبانی که مجاز می‌شوند، در نشریه پیک سنجش (هفته‌نامه خبری و اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور) منتشر و هم‌چنین در سایت سازمان نیز قرار داده خواهد شد.

داوطلبانی که موفق به مشاهده و پرینت کارت شرکت در آزمون خود نشوند، ضرورت دارد برای پیگیری موضوع در زمانهای اعلام‌شده به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص (مطابق جدول شماره 2) مراجعه کنند. واحد اطلاعات و پاسخگویی به سؤالات از این تاریخ همه‌روزه تا روز هفتم اردیبهشت‌ماه سال 96 به غیر از ایام تعطیل و در وقت اداری آماده پاسخگویی به سؤالات است و داوطلبان می‌توانند به منظور پاسخگویی به سؤالات خود با شماره تلفن 42163 – 021 تماس بگیرند.

منبع: ایرنا

 


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۶
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *