تمام رشته‌های دانشگاه آزاد برای پذیرش ۹۵ مجوز دار شدند


دسته: دانشجوی حقوق
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۱۲ مرداد ۱۳۹۵


تمام رشته‌های دانشگاه آزاد برای پذیرش ۹۵ مجوز دار شدند


سخنگوی دانشگاه آزاد:

تمام رشته‌های دانشگاه آزاد برای پذیرش ۹۵ مجوز دار شدند

سخنگوی دانشگاه آزاد گفت: در دفترچه‌های پذیرش دانشجوی این دانشگاه برای سال ۹۵ حتی یک‌رشته محل فاقد مجوز نیز وجود ندارد.
مجتبی علوی فاضل در نشست خبری در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد گفت: تمامی رشته محلهای با آزمون و بدون آزمون این دانشگاه از مقاطع کاردانی تا دکترای حرفه‌ای دارای مجوز هستند.

وی بابیان اینکه اولین مرحله از ممیزی رشته‌های دانشگاه آزاد در آبان ماه سال گذشته انجام شد، تأکید کرد: در این مرحله از ممیزیها نیازها و کمبود کد رشته محلها تعیین و شناسایی‌شده‌اند و فراخوان جذب هیئت‌علمی این دانشگاه در راستای این ممیزیها صورت گرفت.
سخنگوی دانشگاه آزاد تأکید کرد: مرحله دوم ممیزی رشته‌های این دانشگاه نیز آغازشده و امیدواریم به‌زودی و تا شهریورماه نتایج آن اعلام شود.

علوی فاضل تأکید کرد: هرکدام از واحدهای این دانشگاه که استانداردهای مربوط به ارتقا سطح کیفی را اعمال نکرده باشند با آنها برخورد می‌شود و حتی ممکن است ظرفیت کدرشته محلهای برخی از این واحدها نیز صفر شود.
وی عنوان کرد: پیش‌بینی می‌کنیم بر اساس ممیزیهای این دانشگاه، ظرفیت برخی از کدرشته محلها در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا کاهش یابد.
چرا که نمی‌خواهیم کمیت فدای کیفیت شود.
سخنگوی دانشگاه آزاد بابیان اینکه ملاک و معیار این دانشگاه، اجرای قانون است، گفت: قانون می‌گوید رشته‌های این دانشگاه و حتی رشته‌های دیگر دانشگاههای کشور بر اساس ضوابط دفاتر شورای گسترش وزارتخانه‌های علوم و بهداشت تصویب می‌شود اما طبق قانون مصوب مجلس شورای اسلامی، اگر این دو وزارتخانه برای تصویب رشته‌های دانشگاهها زمان زیادی را صرف کنند و رسیدگی صورت نگیرد، کمیته سه نفره متشکل از نماینده شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت علوم یا بهداشت و نماینده دانشگاه آزاد می‌تواند رشته‌ها را مصوب کند.
علوی فاضل خاطرنشان کرد: طبق جلسه کمیته سه نفره، مصوبات این کمیته به وزیر علوم ابلاغ شده است و طی جلسه‌ای که دانشگاه آزاد با وزارت علوم داشته است، در مصوبه‌ای اعلام‌شده است تمام پذیرشهای این دانشگاه در سالهای گذشته دارای مجوز است.
وی اظهار داشت: همچنین طبق آخرین جلسه دانشگاه آزاد با وزارت علوم در مصوبه‌ای اعلام‌شده است که مدارک فارغ‌التحصیلان این دانشگاه معتبر است و بر اساس این قانون قرار است فرم جدید مدارک فارغ‌التحصیلان این دانشگاه تدوین شود و در این فرم به قانون مجلس شورای اسلامی مبنی بر تصویب برخی از کدرشته محلهای این دانشگاه توسط کمیته سه نفره اشاره خواهد شد.
سخنگوی دانشگاه آزاد بابیان اینکه بیش از ۹۰ درصد مرحله دوم ممیزی رشته‌های این دانشگاه به اتمام رسیده است، گفت: به‌زودی نتایج نهایی این ممیزی اعلام خواهد شد.
منبع: مهر

نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۲
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *