تعیین استاندارد فضای فیزیکی برای مراکز دانشگاه علمی کاربردی

دسته: دانشجوی حقوق
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۱۴ شهریور ۱۳۹۵


تعیین استاندارد فضای فیزیکی برای مراکز دانشگاه علمی کاربردی

محمدحسین امید سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی:

تعیین استاندارد فضای فیزیکی برای مراکز دانشگاه علمی کاربردی

سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: در حال تدوین آیین‌نامه‌ای برای تعیین استانداردهای مربوط به اختصاص فضای فیزیکی مراکز دانشگاه به دانشجویان هستیم.

وی گفت: با تدوین این آیین‌نامه حداقلهای مربوط به استانداردهای فضای فیزیکی برای مراکز مشخص می‌شود و پذیرش دانشجو بر اساس این استانداردها خواهد بود.

وی افزود: با تعریف استانداردهای مناسب، مراکز باید فضای فیزیکی خود را به سطح استاندارد ارتقاء دهند و در صورت عدم تحقق این امر باید تعداد دانشجویان خود را کاهش دهند.

سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی بابیان اینکه مراکز این دانشگاه وابسته به مؤسسات دولتی و یا خصوصی هستند، گفت: دانشگاه مسؤولیتی در خصوص ایجاد زیرساخت برای مراکز ندارد اما مراکز برای آغاز و یا ادامه فعالیتهای خود باید استانداردهای لازم را رعایت کنند.

امید خاطرنشان کرد: در ارزیابی مراکز این دانشگاه شاخصهای مختلفی موردتوجه قرار می‌گیرد که اختصاص سرانه فضای آموزشی مناسب به دانشجویان نیز بخشی از این شاخصها بشمار می‌رود.

وی اظهار داشت: متأسفانه در حال حاضر تعریف مناسبی از سرانه فضای کالبدی در مراکز این دانشگاه وجود ندارد و شاهد هستیم که مرکزی با 500 متر فضا ممکن است دارای هزار دانشجو و مرکز دیگر با دارا بودن چند هزار متر فضا دارای چند صد دانشجو است.

منبع: مهر


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۴
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *