ترور در آلمان

دسته: غیر حقوقی
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۳ مرداد ۱۳۹۵


ترور در آلمان

ترور در آلمان:

دنیای حقوق: در جریان تیراندازی در مرکز خرید المپیک مونیخ دست‌کم 10 تن کشته و 20 نفر دیگر زخمی شده‌اند.
شبکه دویچه وله مدعی شده است فرد مهاجم یک جوان 18 ساله آلمانی- ایرانی بوده که کشته شده است.
انگیزه مهاجم از دست‌ زدن به این کشتار هنوز روشن نیست.
شمار قربانیان تیراندازی در مرکز خرید المپیک، واقع در شمال غرب شهر مونیخ آلمان به 9 نفر رسید. فرد مهاجم نیز کشته شده است.
اما هنوز روشن نیست که او خودکشی کرده و یا بر اثر شلیک پلیس کشته شده است. پلیس مونیخ ساعت حوالی دو بامداد شنبه اعلام کرد که مهاجم یک جوان 18 ساله ایرانی- آلمانی بوده و از سالها پیش در مونیخ زندگی می‌کرده است. به گفته پلیس جوان مهاجم سابقه جنایی نداشته و برای پلیس کاملا ناشناخته بوده است.
گزارشهای نخستین تعداد مهاجمان را سه اعلام کرده بودند. نام و هویت کامل مهاجم هنوز فاش نشده است. پیشتر گفته شده بود که او خودکشی کرده، اما پلیس اکنون می‌گوید تحقیقات در این باره هنوز ادامه دارد. هم‌چنین گفته می‌شود که جسد مهاجم در یک کیلومتری محل حادثه پیدا شده است.
مقامهای پلیس مونیخ در نخستین ساعات پس از تیراندازی در مرکز خرید اولمپیک از احتمال وجود “انگیزه تروریستی” در پس این کشتار سخن گفته بودند، اما بامداد شنبه اعلام شد که انگیزه مهاجم هنوز ناروشن است و تحقیقات در این زمینه ادامه دارد. شامگاه جمعه مقامات دفتر صدراعظم آلمان گردآمدند تا با بررسی رویداد مونیخ، احتمالا یک نشست اضطراری تدارک ببینند.
آغاز حادثه
غروب جمعه (22 ژوئیه) اندکی قبل از ساعت 18 به وقت محلی در مرکز خرید بزرگی در مونیخ تیراندازی در گرفت.
در ابتدا سخن از آن بود که چند نفر به طور بی‌هدف به سوی مردمی که سرگرم خرید و عبور بودند، تیراندازی کرده‌اند.
گفته می‌شد که مهاجم یا مهاجمان پس از تیراندازی از محل فرار کرده‌اند و پلیس در پی آنان است. از این رو پلیس از اهالی مونیخ خواسته است در اماکن شلوغ مانند میدانهای شهر جمع نشوند. اما حال مشخص شده که عامل این تیراندازی تنها عمل کرده است.

این جوان ایرانی- آلمانی پس از گریختن از مرکز خرید اقدام به خودکشی کرده است. تحقیق پیرامون انگیزه او کماکان ادامه دارد. در مونیخ برای چندین ساعت حرکت اتوبوس و مترو در قسمتهایی از شهر متوقف شده و عبور و مرور داخل شهر مختل شده بود.
پلیس ایالت بایرن با یک توئیت از مردم خواسته بود از منطقه تیراندازی و همچنین از مراکز اصلی و حساس شهر دوری کنند و در خانه بمانند. همچنین پزشکان و پرستاران به بیمارستانهای مونیخ فراخوانده شده‌اند. هلیکوپترهای پلیس نیز بر فراز مونیخ در پرواز بودند.

باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا، در پیامی آمادگی ایالات متحده را برای کمک به آلمان اعلام کرد.
منبع: میزان

نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۶
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *