ترامپ مخالف 
برجام


دسته: دسته‌بندی نشده , غیر حقوقی
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۳۰ تیر ۱۳۹۵


ترامپ مخالف 
برجام


ترامپ مخالف 
برجام

دنیای حقوق: کنوانسیون ملی حزب جمهوریخواه از عصر دوشنبه 28 تیرماه (۱۸ ژوئیه) در شهر کلیولند در ایالت اوهایو آغاز به کار کرد.
این شهر با تدابیر امنیتی و حضور حدود چهار هزار مامور پلیس، روز اول از نشست 4 روزه جمهوری‌خواهان را برگزار کرده است.
انتخاب نامزد نهایی این حزب در رقابتهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در دستور کار جلسات چهار روزه این نشست بود.

قرار است در گزارشی که رئیس کنوانسیون درباره سیاست خارجی این حزب ارائه می‌دهد، از توافق هسته‌ای ایران با قدرتهای جهانی نیز به عنوان توافقی غیرالزامی نام ببرد.
با وجود بسته شدن خیابانها و برقراری تدابیر امنیتی، طرفداران و مخالفان دونالد ترامپ تصمیم دارند زمان برگزاری کنوانسیون در کلیولند تظاهرات کنند.
اصلی‌ترین مخالفان ترامپ لاتینوها، زنان، مسلمانان، سیاه پوستان و اقلیتهای جامعه آمریکا هستند که ترامپ در سخنرانیهای و اظهاراتش بارها به آنها توهین کرده است.
در این چهار روز، قرار است که هزاران نفر از نمایندگان و رهبران جمهوریخواه و فعالان رسانه‌ای برای شرکت در این کنوانسیون در استادیوم کوئیکون لوز حضور یابند.

یکی از سخنرنان روز اول این کنوانسیون، همسر دونالد ترامپ بود که به تعریف و تمجید از همسرش پرداخت. سپس خود ترامپ وارد صحنه شد و به شکل مشابه به تعریف و تمجید از همسرش پرداخت. او بار دیگر در سخنانش به صورت تلویحی گفت که توافق ایران باید بازنویسی شود.
سخنران بعدی، رودی جولیانی، شهردار سابق آمریکا در زمان حمله یازده سپتامبر 2001 بود. سه ماه پیش ترامپ درباره جولیانی گفته بود اگر رئیس جمهور شود، او را به ریاست کمیته مبارزه با عناصر تندروی اسلامی منصوب می کند. پس از او نیز تام کاتن، سناتور آرکانزاس سخنرانی و از ترامپ حمایت کرد. کاتن از هاروارد حقوق خوانده و وکیل است.
او در ارتش آمریکا خدمت کرده و با 39 سال یکی از سناتورهای جوان آمریکاست. او به سیاست نظامی اوباما به شدت حمله کرد و گفت ما می دانیم وقتی یک ابله هدایت کشور را بر عهده دارد چه اتفاقی می افتد.
داد و فریاد های دیروز نمایندگان برخی ایالتها باز هم نشانگر اختلاف شدید درون‌حزبی پیرامون ترامپ بود. 
ریک پری، فرماندار سابق تگزاس یکی دیگر از سخنرانان دوشنبه بود. او خود از جمله نامزدهای انتخابات بود که در همان دور اول، رقابت را به ترامپ واگذار کرده است.
اصلی‌ترین مخالفان ترامپ در این کنوانسیون حامیان تد کروز بودند. آنها خواستار رای‌گیری شفاهی شدند که البته اکثریت در رای‌گیری شفاهی، نظر آنها را رد کرد.
عصر دیروز در کنوانسیون برای ساعتی هرج و مرج کنوانسیون را فرا گرفت.
برخی ایالتها به انتخاب به ترامپ اعتراض داشتند و با صدای بلند خواستار رای‌گیری دوباره شدند.
منبع: میزان

نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۵
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *