تدوین متن اولیه لایحه پلیس اطفال استفاده از مددکاران اجتماعی و سازمانهای مردم‌نهاد داوطلب

دسته: رویداد حقوقی
بدون دیدگاه
یکشنبه - 11 مهر 1395


تدوین متن اولیه لایحه پلیس اطفال استفاده از مددکاران اجتماعی و سازمانهای مردم‌نهاد داوطلب

سرپرست اداره کل تدوین لوایح و مقررات قوه قضائیه

    تدوین متن اولیه لایحه پلیس اطفال     استفاده از مددکاران اجتماعی و سازمانهای مردم‌نهاد داوطلب

373045245

سرپرست اداره کل تدوین لوایح و مقررات قوه قضائیه از تدوین پیش‌نویس لایحه پلیس اطفال و نوجوانان در اداره کل تدوین لوایح و مقررات معاونت حقوقی قوه قضائیه خبرداد.
وی افزود: در راستای اجرای تکلیف ماده 31 قانون آیین دادرسی کیفری که قوه قضائیه را مکلف به تدوین لایحه پلیس ویژه اطفال و نوجوانان کرده است، کارگروهی مرکب از قضات و اساتید دانشگاه و نمایندگان نیروی انتظامی در اداره کل تدوین لوایح معاونت حقوقی تشکیل و پس از چندین جلسه متن اولیه این لایحه تدوین‌شده است. کاظم پور در ادامه بیان کرد: دراین لایحه تشکیلات پلیس اطفال برای انجام وظایف ضابطین در حوزه‌های اطفال و نوجوانان اعم از اطفال و نوجوانان ناقض قانون، بزه‌دیده و در معرض خطر و ناظر جرم پیش‌بینی‌شده است که برای تصدی عنوان ضابطیت علاوه بر شرایط عمومی و اختصاصی احراز عنوان ضابطیت، شرایط خاصی نیز برای پلیس ویژه اطفال و نوجوانان در نظر گرفته‌شده است.
سرپرست اداره کل تدوین لوایح و مقررات قوه قضائیه تصریح کرد: استفاده از مددکاران اجتماعی و سازمانهای مردم‌نهاد داوطلب در کنار سازمانها و نهادهای دولتی و عمومی برای حمایت از کودکان موضوع این قانون از ویژگیهای این لایحه است. منبع: میزان


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۳
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *