تحصیل ایرانیها در دانشگاههای خارجی نامعتبر

دسته: دانشجوی حقوق
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۵ مرداد ۱۳۹۵


تحصیل ایرانیها در دانشگاههای خارجی نامعتبر

تحصیل ایرانیها در دانشگاههای خارجی نامعتبر

رئیس دبیرخانه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور دانشجویان خارج کشور گفت: تعدادی از دانشجویان ایرانی که تعداد آنها کم هم نیست، در دانشگاههایی تحصیل می کنند که مورد تایید وزارت علوم نیست. حجت الاسلام محمد مرتضوی  با اشاره به بیشترین مشکلاتی که دانشجویان ایرانی خارج از کشور بعد از بازگشت به کشور با آن مواجه هستند، گفت:
یکی از اساسی ترین مشکلات این دانشجویان بعد از بازگشت از خارج کشور با آن مواجه هستند، جذب آنها است.
وی ادامه داد: مساله جذب این دانشجویان در دانشگاهها به عنوان استاد و یا در زمینه‌های دیگر واقعا به معضلی برای این دانشجویان تبدیل شده است.
رئیس دبیرخانه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور دانشجویان خارج کشور ادامه داد: از دیگر مشکلات این دانشجویان می توان به ارزیابی مدارک آنها در داخل کشور اشاره کرد.
وی افزود: دانشگاههای داخل کشور استانداردهای برخی از دانشگاههای خارجی را که دانشجویان ایرانی تحصیل می کنند، قبول ندارد و باید در این زمینه تدبیری اندیشیده شود.
مرتضوی یادآور شد:
تعدادی از دانشجویان ایرانی که تعداد آنها هم کم نیست، در دانشگاههایی در خارج کشور تحصیل می کنند که با استانداردهای وزارت علوم مطابقت نداشته و مورد قبول آن نیست.
وی ادامه داد: این دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی و بازگشت به کشور باید مشغول به کار شوند، اما چون مدارک تحصیلی آنها مورد قبول نیست، با مشکلات جدی در داخل کشور مواجه می شوند.
به طور تقریبی می توان گفت بین ۸۰ تا ۱۰۰ هزار دانشجوی ایرانی در دانشگاههای خارج از کشور مشغول تحصیل هستند و بیشتر این دانشجویان در آمریکا و کانادا و سپس در اروپا مشغول تحصیل هستند.
منبع: مهر

نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۳
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *