تأسیس مجتمع بین‌المللی دانشگاه آزاد یزد برای جذب دانشجوی خارجی

دسته: دانشجوی حقوق
بدون دیدگاه
شنبه - ۱۷ مهر ۱۳۹۵


تأسیس مجتمع بین‌المللی دانشگاه آزاد یزد برای جذب دانشجوی خارجی

در جلسه هیأت امنای دانشگاه آزاد تصویب شد

تأسیس مجتمع بینالمللی دانشگاه آزاد یزد برای جذب دانشجوی خارجی

 

در دهمین جلسه هیأت امنای دانشگاه آزاد یزد که با حضور دکتر میرزاده رئیس دانشگاه آزاد، سید محمد میرمحمدی استاندار، آیت‌الله ناصری نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه یزد و سایر اعضا برگزار شد، با تأسیس مجتمع بین‌المللی واحد یزد جهت جذب اتباع خارجی، به‌اتفاق آرا موافقت اصولی صورت گرفت.

دکتر میرزاده طی این جلسه در سخنانی تاکید کرد: سعی ما این است که هیچ نیرویی از دانشگاه خارج نشود به همین خاطر واحدها با توجه به ظرفیتهای خود از محل توسعه فعالیتهای اقتصادی یا اقتصاد دانش‌بنیان به کسب درآمد بپردازند و تنها به منابع شهریه‌ای متکی نباشند.

وی ضمن ابراز خرسندی از فعالیتهای دانش‌بنیان استان یزد گفت: در جریان بازدید از مرکز رشد تفت از توسعه فعالیتهای دانش‌بنیان در مناطق مختلف بسیار خرسند شدیم.

دکتر میرزاده همچنین از دکتر مهر نیا که 3000 جلد کتاب درزمینه علوم نجوم به کتابخانه واحد تفت اهدا کرده بود، با اعطای لوح یادبود قدردانی کرد. همچنین دراین جلسه، با ایجاد و تأسیس مرکز تحقیقات سازه و زلزله در واحد تفت و نیز ایجاد و تأسیس مرکز تحقیقات معدن و صنایع جوار معدنی در واحد بافق موافقت شد و به‌موجب مصوبه هیأت امنای استان یزد تصمیم‌گیری در خصوص مرکز تحقیقات سرامیک در واحد میبد و مرکز تحقیقات پسته و محصولات کنجدی در واحد اردکان مقرر شد در کمیسیون دائمی هیأت امنا تصمیم‌گیری شود.

موافقت با تبدیل حکم سرپرستی واحدهای ابرکوه، تفت و اشکذر به ریاست یکی دیگر از مصوبات این جلسه به شمار می‌رود. همچنین پیشنهاد‌هایی در خصوص راهکارهای کاهش واحد زیان ده و افزایش درآمدهای غیر شهریه‌ای موردبررسی و تصویب قرار گرفت.

در انتهای این جلسه استاندار یزد با تشکر از دکتر میرزاده و همراهانش به علت سفر به یزد، از اهتمام جدی دکتر میرزاده به امور دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد تشکر کرد و پیگیری جلسات هیأت امنای استانی به ابتکار دکتر میرزاده را مصداق واقعی نخبه‌گرایی دانست.

آیت‌الله ناصری امام‌جمعه و نماینده ولی‌فقیه در استان نیز در انتهای این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از دکتر میرزاده و همراهانش در بیاناتی راجع به قیام عاشورا، از حضار جلسه درخواست کرد در پرورش جوانان ایرانی به‌گونه‌ای بکوشند که آنها پیام واقعی عاشورا که پرهیز از بی‌تفاوتی نسبت به ارزشها، انسانیت و آزادگی است را درک کنند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، در دهمین جلسه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، استاندار یزد، امام‌جمعه و نماینده ولی‌فقیه در استان، دکتر بی‌طرف، دکتر داوری اردکانی، دکتر رضا امر الهی، دکتر پاک‌نژاد، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد، مهندس هاشمی معاون عمرانی، دکتر احسانی معاون اداری و مالی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عسکری معاون پارلمانی، دکتر حسین زاده لطفی معاون آموزشی، دکتر علوی فاضل رئیس مرکز هماهنگی امور هیأت امنای استانی، دکتر ذاکر مشاور اجرائی رئیس دانشگاه و اعضای هیأت امنا حضور داشتند.

منبع: ایسنا

 


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۴
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *