بیش از 400 اثر به جشنواره پایان‌نامه‌های قرآنی دانشجویان رسید


دسته: دانشجوی حقوق
بدون دیدگاه
یکشنبه - 27 تیر 1395


بیش از 400 اثر به جشنواره پایان‌نامه‌های قرآنی دانشجویان رسید


بیش از 400 اثر به جشنواره پایان‌نامه‌های قرآنی دانشجویان رسید

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: در پانزدهمین جشنواره پایان‌نامه‌های قرآنی بیش از 400 پایان‌نامه در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری مورد داوری قرارگرفته و برگزیدگان به زودی معرفی و تقدیر می‌شوند.
 فضل‌الله ایرجی کجوری گفت:
جشنواره پایان‌نامه‌های قرآنی جشنواره همه‌ساله در ماه رمضان در راستای ترویج فعالیتهای قرآنی در دانشگاهها و تشویق دانشجویان به نقش‌آفرینی در حوزه‌های قرآنی در اداره کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم برگزار می‌شود.
وی افزود: فراخوان پانزدهمین جشنواره پایان‌نامه‌های قرآنی از اردیبهشت‌ماه سال جاری به همه دانشگاههای کشور اعم از سراسری، غیرانتفاعی، پیام نور و آزاد اسلامی ارسال شد و تا پایان خردادماه دریافت آثار ادامه داشت که تعداد 360 جلد پایان‌نامه در مقطع کارشناسی ارشد و 40 جلد دیگر در مقطع دکتری به دبیرخانه این جشنواره رسید که به جز تعداد اندکی، مابقی پایان‌نامه‌ها در سال 1394 دفاع شده است. ایرجی کجوری، با اشاره به انجام داوری پایان‌نامه‌ها توسط استادان برتر دانشگاهها در حوزه علوم قرآن و حدیث گفت: داوری جشنواره در سه مرحله انجام شد. مرحله اول پایش پایان‌نامه‌ها، مرحله دوم داوری اولیه و مرحله سوم داوری نهایی که در این مرحله تعداد 34 پایان‌نامه به‌عنوان پایان‌نامه‌های راه‌یافته به مرحله نهایی داوری تعیین شدند و درنهایت جمعاً تعداد 9 پایان‌نامه برتر و شایسته تقدیر در دو مقطع دکتری و کارشناسی ارشد تعیین شد.
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت:
پایان‌نامه‌های ارسالی به پانزدهمین دوره این جشنواره نسبت به سال گذشته رشد کیفی و کمی مطلوبی داشته است و حدود 100 پایان‌نامه برتر رسیده به این جشنواره در بخش دانشگاهی نمایشگاه قرآن کریم برای عموم و دانشجویان علاقه‌مند به نمایش درآمد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، وی افزود: اسامی برگزیدگان نهایی این جشنواره به زودی اعلام می‌شود و در یکی از برنامه‌های آتی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم از برگزیدگان تقدیر می‌شود.
منبع: ایرنا

نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۰
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *