به‌اندازه ترامپ باهوش نیستم!

دسته: غیر حقوقی
بدون دیدگاه
شنبه - ۱۷ مهر ۱۳۹۵


به‌اندازه ترامپ باهوش نیستم!

طعنه برنده نوبل شیمی به نامزد ریاستجمهوری آمریکا

بهاندازه ترامپ باهوش نیستم!

 

پرفسور فراسر استادارت، یکی از برندگان جایزه نوبل شیمی 2016 در جریان یک نشست مطبوعاتی به مناسبت این جایزه، با طعنه به دونالد ترامپ اظهار کرد که آن‌قدر باهوش نیست که بتواند از پرداخت مالیات جایزه نقدی‌اش فرار کند.

به نقل از فیزورگ، این دانشمند اسکاتلندی‌الاصل هفته گذشته به همراه ژان پی‌یر سوواژ و برنارد فرینگا برای طراحی و ساخت ماشینهای مولکولی موفق به دریافت جایزه نوبل شیمی شد.

استادارت که یک‌سوم جایزه نقدی هشت میلیون کرونری (1.3 میلیون دلار) را در ماه دسامبر دریافت خواهد کرد، گفت: من خیلی باهوش نیستم. مالیات بر یک‌سوم این جایزه اعمال خواهد شد.

وی در میان خنده و تشویق حاضران افزود: متوجه هستید؟ من خیلی باهوش نیستم. این طعنه‌ها به این جریان اشاره داشت که هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در مناظره‌ روز 26 سپتامبر با دونالد ترامپ، نامزد جمهوری‌خواه این رقابت گفته بود که ترامپ هیچ‌کدام از مالیاتهای دولتی دو دهه اخیر خود را پرداخته نکرده است و در سوی مقابل ترامپ این کار را نشانه باهوش بودن خود دانسته بود.

نشریه نیویورک‌تایمز کمی بعد، یک سند از سال 1995 منتشر کرد که وی (ترامپ) با تظاهر به ورشکستگی یک میلیارد دلاری برای حدود دو دهه از زیر بار پرداخت مالیات فرار کرده است.

پرفسور استادارت که در آمریکا زندگی می‌کند، سخنان دیگری در مورد سیاست مطرح نکرد و گفت که قصد دارد باقیمانده پول خود را برای کمک به دیگران مصرف کند.

وی در پایان جوانان را تشویق به پیگیری اهدافشان کرد و از آنها خواست تا حتی در صورت مواجهه با مخالفتها و شک و تردیدها بازهم به راه خود ادامه بدهند.

منبع: ایسنا


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۶
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *