برنامه‌ای برای تفکیک جنسیتی دانشجویان نداریم

دسته: دانشجوی حقوق
بدون دیدگاه
سه شنبه - 18 آبان 1395


برنامه‌ای برای تفکیک جنسیتی دانشجویان نداریم

توضیح دانشگاه علوم پزشکی تهران در باره یک خبر:

برنامهای برای تفکیک جنسیتی دانشجویان نداریم

معاون فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران با تاکید بر اینکه برنامهای برای تفکیک جنسیتی دانشجویان این دانشگاه وجود ندارد، گفت: انتشار خبری در شبکههای اجتماعی مبنی بر تفکیک جنسیتی دانشجویان یکی از دانشکدههای علوم پزشکی تهران برداشت نادرست از یک قانون است و برنامهای برای تفکیک جنسیتی دانشجویان وجود ندارد.

504463173

دکتر محسن پرویز با اعلام این مطلب در توضیح خبری منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر تفکیک جنسیتی در دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه تهران، اظهار کرد: این خبر برداشت نادرست از قانون انطباق اداری و فنی مؤسسات پزشکی با موازین شرع مقدس مصوب سال 77 مجلس شورای اسلامی است که آیین‌نامه اجرایی آن سال 80 توسط دکتر عارف معاون اول وقت رئیس‌جمهور ابلاغ شد.

وی در ادامه تصریح کرد: بر اساس قانون فوق بیمارستانها و دانشکده‌های علوم پزشکی تهران هر 6 ماه و در برخی موارد هرسال یک‌بار ازنظر نحوه اجرای قانون و وضعیت این مراکز در خصوص میزان پایبندی به موازین شرعی موردبررسی و ارزیابی قرار می‌گیرند و نتایج این پایش به وزارت بهداشت و مراجع ذی‌ربط ارسال می‌شود.

معاون فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران خاطرنشان کرد: در حال حاضر هیچ آیین‌نامه یا مصوبه جدیدی درزمینه مسائل فرهنگی که مبین تفکیک جنسیتی در دانشکده‌ها باشد، ابلاغ نشده و آنچه در معاونت فرهنگی مطرح‌شده این است که دانشکده‌ها و بیمارستانها ازنظر اجرای قانون فوق مورد پایش قرار گیرند که البته این تصمیم ممکن است در برخی دانشکده به‌گونه‌ای بیان‌شده باشد که موجب بروز سوءتفاهم در بین دانشجویان باشد.

دکتر پرویز تاکید کرد: بیمارستانهای دانشگاه علوم پزشکی تهران با همکاری معاونت درمان این دانشگاه ازنظر میزان پایبندی به آیین‌نامه فوق مورد پایش قرار گرفتند که درنهایت مشخص شد به‌طور میانگین بالای 80 درصد این مراکز قانون فوق را به‌خوبی اجرا می‌کنند.

معاون فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران در پایان با تاکید بر اینکه برنامه‌ای برای تفکیک جنسیتی دانشجویان در دانشگاه وجود ندارد، گفت: خوشبختانه تمامی دانشکده‌ها قانون انطباق را در حد قابل قبولی اجرا می‌کنند و اگر در مواردی نادری هم اجرای این قانون نادیده گرفته شود ناشی از ضعف زیرساختها نظیر کمبود فضای فیزیکی و غیره است که البته در طراحیهای جدید این موارد رعایت و قانون به‌طور کامل اجرایی خواهد شد.

پیش‌ازاین بخشنامه‌ای با امضای معاون فرهنگی دانشجویی دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی تهران در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که از آن به‌عنوان اجرای برنامه تفکیک جنسیتی در دانشگاه علوم پزشکی تهران برداشت شد. متن بخشنامه مذکور به این شرح است: «با توجه به مصوبه شورای فرهنگی مورخ 15 شهریور 95 دانشگاه مبنی بر در نظر گرفتن فضای مورداستفاده از قبیل بوفه، صندلیها، نیمکت محل استراحت به‌صورت مجزا ویژه دانشجویان خانم و آقا و هم‌چنین لزوم رعایت شئون دانشجویی در کلیه زمینه‌ها و در همه مقاطع تحصیلی همچنین واگذاری بخشی از مسؤولیت حسن نظارت بر اجرای مصوبات فوق به معاونت دانشجویی فرهنگی، بدین‌وسیله به اطلاع می‌رساند از تاریخ صدور این اطلاعیه در صورت مشاهده نقض مصوبات فوق‌الذکر با افراد خاص برابر آیین‌نامه و شیوه‌نامه‌های انضباطی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران برخورد خواهد شد.»

منبع: ایسنا


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۸۳
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *