برخی شروط سقط جنین


دسته: حقوق و اجتماع
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۲۹ تیر ۱۳۹۵


برخی شروط سقط جنین


برخی شروط سقط جنین

دنیای حقوق: رییس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به سقطهای قانونی گفت: از اواسط سال 93 تاکنون حدود 900 سقط قانونی در کشور صورت گرفته است.

انوشیروان محسنی بندپی ادامه داد: در جریان آزمایشات و مشاوره‌های ژنتیک اثبات شده بود که این افراد فرزند معلول به دنیا خواهند آورد، به همین دلیل پس از شناسایی به طور قانونی سقط جنین آنها صورت گرفت؛ علاوه بر آن این افراد برای حاملگی دوم نیز خدمات مشاوره دریافت خواهند کرد تا از آسیبهای احتمالی مصون شوند. وی گفت:
بر اساس قانون فقط در صورت تشخیص تولد نوزادی با معلولیتهای شدید و قبل از ماه چهارم بارداری امکان صدور مجوز سقط وجود دارد و این تنها شامل معلولیتهای جسمی،حرکتی و ذهنی شدید است؛ به طوریکه نابینایی (حتی هر دو چشم)، ناشنوایی، قطع عضو و امثال آن را شامل نمی‌شود.
رییس سازمان بهزیستی کشور در پایان گفت:
در حال حاضر آگاهی رسانیهای صحیح به منظور انجام سقطهای قانونی در کشور صورت نگرفته و همچنان شاهد آن هستیم که برخی از خانواده‌ها در برخی از نقاط کشور حتی در صورت اطمینان از تولد نوزادی با معلولیت شدید حاضر به سقط نمی‌شوند که این امر نیازمند فرهنگ‌سازی جدی است.
رییس سازمان بهزیستی کشور گفت:
هزینه آزمایشات ژنتیک خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی را پراخت خواهیم کرد تا این افراد هم بتوانند با آمادگی و دانش به سمت بارداری بروند.
انوشیروان محسنی بندپی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: تعمیم و گسترش مشاوره‌ها و آزمایشات ژنتیک در میان خانواده‌ها همان حرکت به سمت اقتصاد مقاومتی و گسترش نشاط در میان تمامی خانواده‌هاست.
وی ادامه داد: تعمیم این خدمات به درون خانواده‌ها موجب کاهش استرس و نگرانی که سالیانه 25 هزار خانوار را تهدید می کند نیز خواهد شد.
رییس سازمان بهزیستی کشور اظهار کرد:
اگر در حال حاضر در برخی کشورها معلول زایی خفیف یا مهار شده، نتیجه استفاده از علم ژنتیک است؛ زیرا این علم امروز به حدی از پیشرفت رسیده که می تواند معلول‌زایی را 
مهار کند.
بندپی ادامه داد: در واقع هرگونه نقص ژنتیکی با به‌کارگیری از ین علم و ارائه خدمات تخصصی خفیف خواهد شد. وی درخصوص برنامه‌های سازمان بهزیستی در این حوزه اظهار کرد: درصدد آن هستیم تا گسترش خدمات علم ژنتیک را در جامعه افزایش دهیم و به اختلالات ژنتیکی ورود کنیم؛ در حال حاضر نیز 3 استان کشور را در این زمینه پایلوت کردیم.
منبع: روزنامه خراسان

نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۱
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *