برخورد با بانکهایی که سهمیه وام ازدواج را عملیاتی نمی‌کنند

دسته: حقوق اقتصادی
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۱۱ مهر ۱۳۹۵


برخورد با بانکهایی که سهمیه وام ازدواج را عملیاتی نمی‌کنند

برخورد با بانکهایی که سهمیه وام ازدواج را عملیاتی نمی‌کنند

301981372

مدیرکل نظارت بر بانکهای بانک مرکزی می‌گوید حوزه نظارتی بانک مرکزی پیگیر نظارت بر وام ازدواج است و اخیراً دراین مورد آیین‌نامه‌ای تصویب‌شده تا با بانکهایی که سهمیه خود را دراین مورد عملیاتی نکرده‌اند برخورد شود.
عباس کمره‌ای در جمع خبرنگاران درباره ادغام برخی از مؤسسات و بانکها، گفت: ادغام بحث ساده‌ای نیست. شاید در حرف موضوع ساده‌ای باشد، ولی یک پروسه زمان‌بر است. باید دراین مورد کار کارشناسی شود.
وی افزود: بانک مرکزی هدفش این است که سه – چهار موسسه باقی‌مانده را ساماندهی کند. موضوع ادغام موسسه اعتباری افضل توس با یکی از بانکها وجود دارد. در مورد ادغام سایر مؤسسات هم اقداماتی انجام دادیم ولی دراین مورد زمان تعیین نمی‌کنیم.
مدیرکل نظارت بر بانکهای بانک مرکزی درباره‌ی موضوع مجوز موسسه وحدت ایرانیان نیز، اظهار کرد: موضوع این موسسه بحث مجوز نیست. ما دراین مورد هفته گذشته دو مکاتبه داشتیم، هر دو مکاتبه هم نامه‌هایی بود که از سوی مراجع ذیصلاح به بانک مرکزی منعکس شد و بانک مرکزی هم آن را به شبکه بانکی ابلاغ کرد. هر موسسه بانکی که مجوز داشته باشد در سایت بانک مرکزی اسمش وجود دارد.
کمره‌ای درباره نظارتی که قرار بود بانک مرکزی بر وام ازدواج داشته باشد، تصریح کرد: حوزه نظارتی بانک مرکزی این موضوع را پیگیری می‌کند، اخیراً برای برخورد با بانکهایی که سهمیه خود را دراین مورد عملیاتی نکرده‌اند، آیین‌نامه‌ای تنظیم‌شده است.
وی همچنین خطاب به افرادی که پول خود را برای سود بیشتر در مؤسسات غیرمجاز سپرده‌گذاری می‌کنند، گفت: خواهش ما از هم‌وطنان این است که برای چند درصد سود بیشتر ریسک نپذیرند. منبع: ایسنا


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۹۷
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *