برخلاف ادعای ستاد مبارزه با موادمخدر
پزشکی قانونی مرگ ۸ معتاد 
تهرانی براثر وجود سرب 
در تریاک را تأیید کرد

دسته: جرمشناسی
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۶ مرداد ۱۳۹۵


برخلاف ادعای ستاد مبارزه با موادمخدر
پزشکی قانونی مرگ ۸ معتاد 
تهرانی براثر وجود سرب 
در تریاک را تأیید کرد

برخلاف ادعای ستاد مبارزه با موادمخدر
پزشکی قانونی مرگ ۸ معتاد 
تهرانی براثر وجود سرب 
در تریاک را تأیید کرد

عضو گروه مطالعات اعتیاد مرکز تحقیقات پزشکی قانونی گفت: در پی اعلام هشدارهای مکرر مبنی بر وجود ناخالصی‌های سرب در مواد مخدر مصرف شده در معتادان به تریاک، شاهد فوت ۸ نفر در اثر مسمومیت با سرب در شهر تهران بوده‌ایم.
به گزارش روابط عمومی سازمان پزشکی قانونی کشور، دکتر قدیرزاده افزود:
این در حالی است که به علت عدم امکان تشخیص صحیح مسمومیت با سرب در سایر شهرهای کشور، امکان تعیین علت فوت دقیق بر اثر این مسمومیت وجود نداشته و آمار کشوری آن قابل احصاء نیست.
در نتیجه به نظر می‌رسد که آمار فوتیهای ناشی از مسمومیت با سرب موجود در تریاک بیش از فوتیهای تهران باشد. به گفته این عضو گروه مطالعات اعتیاد مرکز تحقیقات پزشکی قانونی، تابلوی فوت بیشتر این افراد آنسفالوپاتی ناشی از مسمومیت با سرب است. وی در خصوص علایم مسمومیت این نوع مسمومیت اظهار داشت:
علائم مسمومیت مزمن با سرب به صورت غیراختصاصی و شامل کم خونی، ضعف و بی حالی، درد شکم، یبوست مزمن، دردهای استخوانی و مفصلی و حتی ضعف عضلانی است. قدیرزاده در خصوص تشخیص قطعی این مسمومیت گفت: تشخیص قطعی مسمومیت با سرب با انجام آزمایش تشخیص با تعیین سطح سِرُمی در خون است. بیماران با مشاهده چنین علائمی باید حتما به مراکز درمانی و بیمارستانها مراجعه و تحت درمان تخصصی قرار گیرند. به گزارش خبرگزاری تسنیم، بعد از اینکه محمدرضا آذرنیا دبیر شورای هماهنگی ستاد مبارزه با موادمخدر استان تهران از مرگ 3 معتاد تهرانی براثر مسمومیت ناشی از سرب خبر داده بود، پرویز افشار سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر در تاریخ 4 تیرماه با تکذیب این موضوع گفته بود هیچ موردی از فوت معتادان نه تنها در تهران بلکه در سرتاسر کشور بر اثر مسمومیت با سرب به دست ما نرسیده است. وی با تکذیب مرگ سه معتاد تهرانی بر اثر مسمومیت با سرب گفت:
متاسفانه در هفته‌های اخیر گزارش‌های زیادی از مسمومیت معتادان با سرب به دنبال استفاده از تریاک آلوده به سرب به دست ما رسید ولی خوشبختانه هیچ موردی از فوت معتادان در هیچ‌یک از نقاط کشور گزارش نشده است. متاسفانه آمار ارائه شده مرگ سه معتاد در استان تهران که یکی از مسئولان آن را عنوان کرده بود، اشتباه بوده است.
منبع: تسنیم

نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۱
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *