اگر آمریکا می‌خواهد از کُردها در مذاکرات سوریه دعوت کند، بهتر است داعش را نیز دعوت کند

دسته: غیر حقوقی
بدون دیدگاه
دوشنبه - 27 دی 1395


اگر آمریکا می‌خواهد از کُردها در مذاکرات سوریه دعوت کند، بهتر است داعش را نیز دعوت کند

وزیر خارجه ترکیه:

اگر آمریکا میخواهد از کُردها در مذاکرات سوریه دعوت کند،  بهتر است داعش را نیز دعوت کند

 

ترکیه

وزیر خارجه ترکیه در اظهاراتی انتقادآمیز گفت: اگر ایالاتمتحده آمریکا میخواهد از کردها برای شرکت در مذاکرات آتی صلح سوریه دعوت کند، شاید خوب باشد از داعش نیز دعوت نماید.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، مولود چاوش اوغلو وزیر خارجه ترکیه در سخنانی تأکید کرد: اگر آمریکا قصد دارد کردها را برای شرکت در مذاکرات صلح سوریه دعوت کند، شاید بهتر باشد تا از داعش نیز دعوت کند.

چاوش اوغلو در جمع خبرنگاران گفت: اگر شما می‌خواهید از یک گروه تروریستی برای مذاکره دعوت کنید، پس شاید بهتر باشد تا از النصره و داعش نیز دعوت به عمل ‌آورید. وی در ادامه افزود: ما نقش آمریکا را در این مذاکرات انکار نمی‌کنیم ولی از دولت جدید آمریکا انتظار داریم تا همکاری با گروههای تروریستی را متوقف کند. دولت فعلی آمریکا اشتباهات جدی را مرتکب شده است.

روابط آمریکا و ترکیه طی ماه گذشته به‌شدت متشنج شده ولی آنکارا امیدوار است که با به قدرت رسیدن دونالد ترامپ، فصل تازه‌ای در روابط دو کشور آغاز شود.

البته کردهای سوری اعلام کرده‌اند که تاکنون از آنها برای شرکت در مذاکرات آستانه دعوت نشده است.

چاوش اوغلو پیش‌ازاین بر این مسأله تأکید کرده است که از مقامهای آمریکایی برای شرکت در مذاکرات آستانه دعوت به عمل خواهد آمد.

وی در این‌باره گفت: آمریکا باید قطعاً دعوت شود و این چیزی است که با روسیه به توافق رسیده‌ایم. هیچ‌کس نمی‌تواند نقش آمریکا را نادیده بگیرد؛ و این‌یک موضع اساسی ترکیه است.

منبع: تسنیم


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۲
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *