ایجاد مقطع تحصیلات تکمیلی در برخی مراکز علمی کاربردی از سال آینده‌

دسته: دانشجوی حقوق
بدون دیدگاه
یکشنبه - 23 آبان 1395


ایجاد مقطع تحصیلات تکمیلی در برخی مراکز علمی کاربردی از سال آینده‌

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور خبرداد

ایجاد مقطع تحصیلات تکمیلی در برخی مراکز علمی کاربردی از سال آینده

%d8%b9%d9%84%d9%85%db%8c-%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a8%d8%b1%d8%af%db%8c

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور گفت: برای سال 96 و 97 برنامه داریم که بهصورت محدود مجوز پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد به برخی از مراکز باکیفیت علمی کاربردی داده شود.

‌دکتر محمدحسین امید، با اعلام اینکه فعلاً افزایش مقطع تحصیلات تکمیلی را طی سال جاری در مراکز علمی کاربردی نداشته‌ایم، افزود: برای سال 96 و 97 برنامه داریم که به‌صورت محدود به برخی از مراکز باکیفیت علمی کاربردی، مجوز پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد داده شود که احتمالاً یکی از مراکزی که موفق به گرفتن مقطع تحصیلات تکمیلی خواهد شد، جهاد دانشگاهی است.

وی در خصوص افزایش مقاطع تحصیلی در دانشگاههای علمی کاربردی، ادامه داد: مراکز علمی کاربردی ازجمله جهاد دانشگاهی که از کیفیت عملکرد آنها اطمینان داریم، محدودیتی در افزایش رشته و پذیرش دانشجو در مقاطع کاردانی و کارشناسی نخواهند داشت.

جهـاد دانـشگاهی باکیفیتترین مرکز علمی کاربردی است

معاون اداری مالی وزیر علوم جهاد دانشگاهی را یکی از باکیفیت‌ترین مجموعه‌ها در میان مراکز علمی کاربردی دانست و اظهار کرد: همواره جهاد دانشگاهی و هیأت امنا آن تأکید بسیاری برای ارتقا این کیفیت این مراکز دارند و مسلماً در دوره جدید این کیفیت بیشتر خواهد شد. امید بابیان اینکه مهارت فقط در صنعت تعریف نمی‌شود، تصریح کرد: دانشگاه علمی کاربردی در چهار حوزه صنعت، کشاورزی، خدمات، فرهنگ و هنر فعالیت می‌کند که در تمام این حوزه‌ها مهارت مطرح است.

70 درصد رشتههای علمی کاربردی باید مهارتی ارائه شوند

وی با تأکید بر اینکه تمام رشته‌های ما می‌توانند مهارتی باشند و یا غیر مهارتی اداره شوند، اضافه کرد: مشکل ما این است که علی‌رغم آن‌که بسیاری از رشته‌ها در دانشگاه جامع علمی کاربردی بر اساس محتوا مهارتی تعریف شدند، ولی عملاً در اجرا غیر مهارتی اداره می‌شوند؛ درحالی‌که باید بیش از 70 درصد این رشته‌ها به‌صورت عملی، کارآموزی و کارگاهی ارائه شوند ولی به رشته‌های تئوری با اسامی متفاوت نسبت به اسامی رشته‌های دانشگاههای کلاسیک کشور تبدیل شدند.

منبع: ایسنا


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۱
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *