اولین جلسه محاکمه گولن و 73 تن از متهمان کودتای نافرجام ترکیه

دسته: حقوق در سایر جوامع
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۱۵ آذر ۱۳۹۵


اولین جلسه محاکمه گولن و 73 تن از متهمان کودتای نافرجام ترکیه

اولین جلسه محاکمه گولن و 73 تن از متهمان کودتای نافرجام ترکیه

 716677084

دادگاه ترکیه اولین جلسه محاکمه فتحالله گولن و 73 تن دیگر را به اتهام تلاش برای براندازی دولت و انحلال قانون اساسی ترکیه برگزار کرد.

به نقل از روزنامه استار، اولین جلسه محاکمه فتح‌الله گولن، روحانی در تبعید و مخالف دولت ترکیه که آنکارا از وی به عنوان متهم اصلی کودتای 15 ژوییه یاد می‌کند، به همراه 73 تن دیگر به صورت غیابی برگزار شد.

این افراد که در میان آنها اسامی روزنامه‌نگاران و برخی سرمایه‌گذاران مطرح نیز دیده می‌شود به ایجاد یک سازمان تروریستی مسلح و اداره آن، تلاش برای اسقاط دولت ترکیه، تلاش برای انحلال قانون اساسی و جاسوسی سیاسی و نظامی علیه ترکیه متهم هستند.

در این جلسه، علیهان اونجو که وکالت فتح‌الله گولن را برعهده داشت از دفاع موکلش دست کشید. همچنین گزارش شده هفت‌تن از متهمان در دادگاه حضور داشتند و برخی از متهمان نیز گفته شده که از ترکیه گریخته‌اند. گولن بارها اتهامات وارده علیه خود را رد کرده است. دولت ترکیه از آمریکا می‌خواهد که گولن را به این کشور بازگرداند و مذاکراتی را در این باره آغاز کرده و واشنگتن نیز اعلام کرده تا ارائه اسناد کافی گولن را به ترکیه بازنمی‌گرداند. منبع: ایسنا


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۳
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *