اوباما ادعای شنود تلفنی از ترامپ را تکذیب کرد

دسته: حقوق در سایر جوامع
بدون دیدگاه
شنبه - ۲۱ اسفند ۱۳۹۵


اوباما ادعای شنود تلفنی از ترامپ را تکذیب کرد

اوباما ادعای شنود تلفنی از ترامپ را تکذیب کرد

به نقل از رویترز، «کوین لوئیس» (Kevin Lewis) سخنگوی «باراک اوباما» رئیسجمهور پیشین آمریکا به پیام توییتری «دونالد ترامپ» رئیسجمهور کنونی این کشور درباره شنود مکالمههای تلفنیاش توسط اوباما در ماه اکتبر سال گذشته میلادی و در جریان فعالیتهای انتخاباتی ریاست جمهوری هشتم نوامبر واکنش نشان داد.

سخنگوی «باراک اوباما» رئیس‌جمهور پیشین آمریکا در این باره گفت: نه اوباما و نه هیچ‌یک از دیگر مقامات کاخ سفید هرگز دستور جاسوسی از هیچ‌ شهروند آمریکائی را نداد. هر حرفی برخلاف این موضوع، صرفاً نادرست به شمار می‌آید.

«کوین لوئیس» ادامه داد: یک اصل مهم در دولت اوباما این بود که هیچ مقام کاخ سفید هرگز در تحقیقات مستقلی که وزارت دادگستری آن را مدیریت می‌کرد، دخالت نمی‌نمود.

لازم به ذکر است، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا با انتشار یک پیام توییتری رفتار همتای پیشین خود را در جریان رقابتهای انتخاباتی ریاست جمهوری هشتم نوامبر سال گذشته میلادی به چالش کشیده بود.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور جدید آمریکا در این پیام آورده بود: شنود مکالمات تلفنی من توسط اوباما در جریان رقابتهای انتخاباتی‌ام چقدر رذیلانه بود.

وی در ادامه این پیام آورده بود: این کار وی همانند رسوایی «واترگیت» در زمان «نیکسون» است. اوباما آدم مریضی است.

رئیس‌جمهور جدید آمریکا در توئیت دیگری تأکید کرده بود: وکیل خوبی گرفته‌ام که می‌تواند پرونده خوبی را از شنود مکالمه‌های تلفنی من در ماه اکتبر سال گذشته میلادی درست پیش از زمان انتخابات به جریان بیندازد. منبع: مهر


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۱
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *