انگلیس ادعای عربستان درباره حمله أنصارالله به مکه را رد کرد

دسته: غیر حقوقی
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۱۰ آبان ۱۳۹۵


انگلیس ادعای عربستان درباره حمله أنصارالله به مکه را رد کرد

انگلیس ادعای عربستان درباره حمله أنصارالله به مکه را رد کرد

دفتر وزارت خارجه انگلیس در بیانیهای اعلام کرد، موشکی که اخیراً از سوی أنصارالله از استان صعده شلیک شد فرودگاه ملک عبدالعزیز در جده را هدف گرفته بود نه مکه مکرمه را آنطور که عربستان میگوید.

%d8%a7%d9%86%da%af%d9%84%db%8c%d8%b3-%d8%a7%d8%af%d8%b9%d8%a7%db%8c-%d8%b9%d8%b1%d8%a8%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86

 به نقل از سایت شبکه الجزیره، در بیانیه وزارت خارجه انگلیس به انگلیسیها درباره سفر به مرزهای عربستان و یمن هشدار داده‌شده و آمده است: در 27 اکتبر موشک اسکادی از مناطق تحت کنترل أنصارالله در یمن به سمت فرودگاه ملک عبدالعزیز در جده شلیک شد که از سوی سامانه دفاع هوایی عربستان دفع شد.

در این بیانیه به شهروندان انگلیسی توصیه‌شده دست‌کم به 80 کیلومتری مرزهای عربستان و یمن نزدیک نشوند.

این بیانیه روایت رسمی نیروهای أنصارالله را تأیید می‌کند که گفتند نیمه‌های شب جمعه فرودگاه ملک عبدالعزیز در جده را با موشک بالستیک از نوع برکان 1 هدف گرفتند و این نخستین بار است موشک ساخت یمن، جده پایتخت اقتصادی و حیاتی عربستان را هدف می‌گیرد.

وزارت خارجه انگلیس در ادامه آورده است که مقامات عربستان 20 کیلومتر از مرزهای شمالی خود را «مناطق خطرناک» خوانده‌ و تهدید کرده‌اند که هرکسی به آنجا نزدیک شود با مجازات زندان روبه‌رو می‌شود که به 30 ماه می‌رسد. همچنین باید غرامتی معادل 25 هزار ریال سعودی پرداخت کند. علاوه بر اینها پروازهای گردشگری به مناطق نظامی و مراکز حیاتی ممنوع شده است.

در این بیانیه به شرح حملات أنصارالله علیه عربستان پرداخت‌شده و آمده است: در تاریخ هشت اکتبر موشکی پایگاه هوای عربستان در شهر طایف را هدف گرفت. روز بعدازآن موشکهایی به ناوشکن آمریکایی در دریای سرخ اصابت کردند. دو موشک به منطقه جیزان در مرزهای عربستان و یمن اصابت کرد. درحالی‌که ماه گذشته میلادی هم کشتی جنگی اماراتی هدف موشکی أنصارالله قرار گرفت.

به‌موجب این بیانیه، گزارشهای رسیده به دولت آمریکا دربرگیرنده تهدیداتی احتمالی علیه شهروندانی است که به‌عنوان گردشگر به عربستان می‌روند مانند خطرات احتمالی علیه رستورانها و مراکز خرید.

وزارت خارجه انگلیس همچنین به کسانی که تمایل دارند برای ادای مناسک حج سال آینده به عربستان بروند توصیه‌هایی جهت حفظ جان و امنیتشان کرده است. منبع: ایسنا


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۴
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *