انتقال متهم ردیف سوم پرونده نفتی از انفرادی به بند عمومی

دسته: رویداد حقوقی
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۱۶ آذر ۱۳۹۵


انتقال متهم ردیف سوم پرونده نفتی از انفرادی به بند عمومی

انتقال متهم ردیف سوم پرونده نفتی از انفرادی به بند عمومی

 %d8%b52

حمید فلاح هروی متهم ردیف سوم پرونده نفتی که حکم اعدامش از سوی دیوانعالی کشور نقض شده، پس از افزون بر دو سال بازداشت در سلول انفرادی، به بند عمومی انتقال یافت.

میرسجاد سعیدمهر وکیل مدافع حمید فلاح هروی ضمن اعلام این خبر درباره حکم اعدام موکلش که از سوی دیوان عالی کشور نقض شده است اظهار کرد: هنوز حکم دیوان عالی کشور به ما ابلاغ نشده و باید به دادگاه بدوی بیاید تا رویت کنیم.

این وکیل دادگستری گفت: ما از قبل نیز انتظار چیز حکمی را از دیوان عالی کشور داشتیم زیرا در حکم دادگاه بدوی، ایرادات بسیاری وجود داشت.

سعیدمهر در پاسخ به این سؤال که آیا با توجه به نقض حکم اعدام از سوی دیوان عالی کشور، احتمال تبدیل قرار بازداشت موکلش وجود دارد یا خیر افزود: باید پرونده از دیوان عالی کشور بازگردد تا دادگاه بدوی در این خصوص تصمیم بگیرد زیرا این مسأله از تکالیف قانونی دادگاه است.

وکیل مدافع حمید فلاح هروی با بیان اینکه امروز (یکشنبه 14 آذر) به ملاقات موکلش رفته بود گفت: خوشبختانه روحیه موکل خوب است و چند ماهی می‌شود که از سلول انفرادی به بند انتقال یافته است.

سعیدمهر با تأکید بر این‌که بررسی علل نقض حکم از سوی دیوان عالی کشور، گویای مسایل زیادی خواهد بود اضافه کرد:

منتظریم تا پرونده از دیوان عالی کشور برگردد تا علل نقض حکم را بررسی کنیم و قطعاً بررسی عوامل نقض حکم، در رسیدگی مجدد پرونده نقش مهمی دارد.

وی تصریح کرد: متاسفانه در حکم شعبه 15 دادگاه انقلاب به دفاعیات ما توجهی نشد و در رأیی که دادگاه انشا کرد حتی یک سطر از دفاعیات ما پاسخ داده نشد.

به گزارش تسنیم، بابک زنجانی متهم ردیف اول پرونده نفتی که به ادعای شرکت نفت، نزدیک به 3 میلیارد یورو بابت وجوه حاصل از فروش نفت در دوران تحریم به وزارت نفت بدهکار است، از سوی شعبه 15 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی مفسد فی‌الارض شناخته و به اعدام محکوم شد که این حکم در دیوان عالی کشور نیز تأیید شده است.

مهدی شمس و حمید فلاح هروی دو متهم دیگر این پرونده بودند که آنها نیز به اعدام محکوم شدند اما دیوان عالی کشور، احکام این دو نفر را نقض کرد تا پرونده مجدداً در شعبه هم عرض رسیدگی شود.

منبع: تسنیم


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۷۳
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *