امحای 
400 تن کالای قاچاق
 با ارزش بیش از 15 میلیارد تومان


دسته: رویداد حقوقی
بدون دیدگاه
شنبه - ۳۰ مرداد ۱۳۹۵


امحای 
400 تن کالای قاچاق
 با ارزش بیش از 15 میلیارد تومان


امحای 
400 تن کالای قاچاق
 با ارزش بیش از 15 میلیارد تومان

مدیرکل ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران گفت: 400 تن کالای قاچاق باارزش ریالی بیش از 15 میلیارد تومان امحا شد.
به گزارش خبرگزاریها، علی‌اکبر پوراحمد در حاشیه پروسه امحای 400 تن کالای قاچاق اظهار کرد:‌ با توجه به اینکه شیوه برخورد با قاچاق در قانون ابلاغ‌شده و در آنجا به‌صراحت اعلام‌شده که کالای قاچاق به‌هیچ‌وجه امکان عرضه در بازار را ندارد، پرونده‌هایی که رأی قضایی آن در پی پیگیریهای مجدانه صادرشده حدوداً بالغ‌بر 400 تن کالا باارزش ریالی بیش از 15 میلیارد تومان است.
وی افزود: هزار و 400 قلم کالا مشتمل بر بیش از 450 پرونده امحا خواهد شد و تلاش می‌کنیم با توجه به اینکه شیوه برخورد با قاچاق کاملاً مشخص‌شده است پرونده‌هایی که قاچاق آنها محرز شده در کمترین زمان اعمال قانون صورت گیرد.

پوراحمد تصریح کرد: انبارهای ما مملو از کالاهای قاچاق است کالاهایی که در رأس قاچاق آن صحه گذاشته‌شده و به‌طورقطع این عملیات به‌مرور در دفعات مکرر انجام می‌شود تا روزی که دیگر کالای قاچاقی وجود نداشته باشد.
مدیرکل ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران گفت: کالاهایی که روز گذشته امحا شدند مشمول مواد غذایی، مواد شوینده و لوازم صوتی و تصویری و همچنین پوشاک هستند.

وی افزود: بر اساس قانون دیگر مجالی برای عرضه کالای قاچاق در کشور وجود نخواهد داشت.
کشف ۶۴ خودروی لوکس قاچاق
همچنین رئیس سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی استان تهران در حاشیه فرایند امحای کالاهای قاچاق در این سازمان از کشف ۶۴ خودروی لوکس قاچاق در کشور خبر داد و گفت: کشفیات بزرگی را در ماههای اخیر در بحث کالاهای قاچاق داشته‌ایم که پس از جمع‌بندی کارشناسان این سازمان، اطلاع‌رسانی لازم را خواهیم داشت.
امین دلیری افزود: همچنین کار بسیار بزرگی در بخش کشف قاچاق در سطح کشور در حال انجام بوده و حجم قاچاق که به سازمان املاک تملیکی داده‌شده بسیار زیاد است.
رئیس سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی استان تهران در مورد خودروهای لوکس قاچاق گفت: فرایند قانونی در خصوص قاچاق این خودروها انجام می‌شود و تعیین تکلیف می‌کنیم که در وهله اول، اقدام ما صادر کردن این خودروها به کشور مبدأ است و در وهله دوم فرایند دیگری طی می‌شود.
وی بابیان اینکه در حال حاضر 64 خودروی لوکس قاچاق در کشور وجود دارد، گفت: بنز، پورشه، لندرور، یک عدد رولز رویس که بسیار گران‌قیمت است در این کالاها به چشم می‌خورد. معمولاً کشورهای واردکننده، این کالاها را به‌صورت غیرقانونی وارد کشور ما کرده است که در برخی از موارد این خودروها از سوی ناجا کشف‌شده که پلاک جعلی داشته‌اند.
دلیری ادامه داد: برخی از خودروهای لوکس از مبادی گمرک نیامده‌اند و مراحل مقررات گمرکی را ثبت نکرده‌اند که جزو کالاهای قاچاق محسوب می‌شوند. رئیس سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی استان تهران تصریح کرد: در خصوص برخی از اجناس امحاءشده که امروز صورت گرفته، تولید داخل کشور هستند همچون شیر یارانه‌ای و پوشاک غیراستاندارد داخل کشور که تقلبی بودند و ازنظر مقررات و استانداردهای مصرف باید امحاء شوند.
منبع: روزنامه حمایت

نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۰
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *