اعلام نتیجه بررسی عملکرد کاروان المپیکی ایران تا پایان مهرماه

دسته: حقوق ورزشی
بدون دیدگاه
شنبه - 10 مهر 1395


اعلام نتیجه بررسی عملکرد کاروان المپیکی ایران تا پایان مهرماه

اعلام نتیجه بررسی عملکرد کاروان المپیکی ایران تا پایان مهرماه

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2016-08-06 07:02:22Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2016-08-06 07:02:22Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

رئیس مرکز نظارت بر تیمهای ملی کمیته ملی المپیک از انجام بررسیهای اولیه عملکرد کاروان اعزامی به بازیهای المپیک خبر داد و اینکه تا پایان مهرماه نتیجه نهایی و تکمیلی دراین زمینه اعلام می‌شود.
اصغر رحیمی به این پرسش مبنی بر اینکه «بیش از یک ماه اتمام بازیهای المپیک در ریو گذشته است. قرار بود کمیته ملی المپیک عملکرد کاروان ایران دراین دوره بازیها را بررسی کرده و نتیجه را اعلام کند. تا به امروز چه اقدامی دراین زمینه انجام‌شده است و نتیجه نهایی حداکثر تا چه زمان مشخص و اعلام خواهد شد؟»، پاسخ داد.
وی دراین رابطه اظهار داشت: بررسیهای اولیه را انجام داده‌ایم؛ البته قرار بود در هر یک از نشستهای اعضای هیأت اجرایی، یک یا دو رئیس از رشته‌های اعزامی حاضر باشند و در مورد عملکرد تیم اعزامی خود توضیح دهند کما اینکه در نشست دو هفته پیش پولادگر، رئیس فدراسیون تکواندو گزارش عملکرد تیم خود را ارائه کرد.
سرپرست کاروان اعزامی ایران به بازیهای المپیک ریو ادامه داد: اجرای این برنامه با بازیهای ساحلی آسیا هم‌زمان شد و به همین دلیل نتوانستیم برگزاری جلسات هیأت اجرایی و حضور روسا در آن را به‌طور منظم دنبال کنیم. به‌خصوص اینکه شاهرخ شهنازی به‌عنوان سرپرست کاروان و کیومرث هاشمی برای حضور در نشست هیأت اجرایی OCA عازم ویتنام شدند اما قطعاً پس از اتمام بازیها موضوع را پیگیری خواهیم کرد.
رحیمی با تاکید بر اینکه ملاک اولیه ما برای اعلام نتیجه بررسی و ارزیابی عملکرد کاروان ایران، گزارشهای ارائه‌شده از سوی فدراسیونها و مسؤولان آنها است و در کنار آن جمع‌بندیهای اولیه کمیته ملی المپیک را هم لحاظ خواهیم کرد، خاطرنشان کرد: حداکثر تا پایان مهرماه نتیجه تمام این گزارشها و جمع‌بندیها مشخص‌شده و ارزیابی کمیته ملی المپیک از عملکرد کاروان ایران در المپیک ریو به‌طور رسمی اعلام خواهد شد.
رئیس مرکز نظارت بر عملکرد تیمهای ملی کمیته ملی المپیک در بخش دیگری از گفتگو با خبرنگار مهر گفت: کمیته ملی المپیک از همان ابتدا اعلام کرده بود که تنها در سه چهار رشته شانس مدال داریم. در بین این رشته‌ها فقط تکواندو آن‌هم در بخش مردان موفق نبود و نتوانست پاسخگوی انتظارات باشد. ما روی مدال طلا تکواندو حساب کرده بودیم همان‌طور که در کشتی فرنگی به نظرمان باید مدالهای بهتر از برنز می‌گرفتیم.
وی بابیان اینکه ورزشکاران المپیکی ایران در کشتی آزاد و وزنه‌برداری طبق توقعات عملکرد داشتند، ادامه داد: اینها البته ارزیابی کلی است. باید ارزیابیها به‌صورت رشته‌به‌رشته اعلام شود که این کار را همان‌طور که گفتم تا پایان مهرماه انجام خواهیم داد. البته آنچه مسلم است در کاروان ایران بودند ورزشکارانی که بالاتر از حد انتظار هم بودند مانند مجتبی عابدینی که در شمشیربازی تا نیمه‌نهایی بالا آمد. عابدینی درست جایی حذف شد که می‌توانست مدال نقره خود را قطعی کند.
اصغر رحیمی در پایان گفت: در ارزیابی عملکرد کاروان ایران، چگونگی عملکرد هر یک از رشته‌ها را به‌صورت جداگانه مشخص و اعلام می‌کنیم. منبع: مهر


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۶
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *