اعتراف به 45 کلاهبرداری از طریق ATM

دسته: وبگردی
جمعه - 29 اردیبهشت 1396

بانک جامع مقالات حقوقی


اعتراف به 45 کلاهبرداری از طریق ATM

جانشین فرمانده انتظامی استان کردستان از دستگیری یک نفر به اتهام 45 فقره کلاهبرداری از طریق دستگاههای ATM در شهرستان سنندج خبر داد.

سرهنگ جعفر آژنگ گفت: در پی شکایت چند شهروند سنندجی مبنی بر کلاهبرداری از حساب عابر بانکی با استفاده از دستگاه‌های ATM، بلافاصله شناسایی و دستگیری عامل کلاهبرداری در دستورکار ماموران پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.

وی افزود: با انجام کار شبانه روزی ماموران، بالاخره یک متهم در شهرستان “ملارد” شناسایی و با اخذ نیابت قضائی در اقدامی غافلگیرانه دستگیر شد.

سرهنگ آژنگ در این راستا به کشف چندین فقره کارت عابر بانک از متهم اشاره و اظهار کرد: این متهم در بازجویی‌های انجام شده به ارتکاب ۴۵ فقره کلاهبرداری از طریق دستگاه‌های خودپرداز سنندج اعتراف کرد که با شناسایی هر ۴۵ مالباخته، طرح دعوی در خصوص سابقه کلاهبرداری تنظیم شد.

این مقام انتظامی در تشریح شگرد متهم برای کلاهبرداری از طریق دستگاه‌های عابر بانک گفت: متهم با علم به پیش شماره‌های شهرهای مختلف اقدام به شماره گیری رندومی از استان‌ها کرده و در اولین تماس اظهار نموده که نماینده اپراتور همراه اول بوده و صاحب این خط تلفن، برنده جایزه نقدی و یا کمک هزینه سفر زیارتی شده است لذا جهت دریافت جایزه بایستی به یک دستگاه خودپرداز مراجعه کند، که بعد از حضور فرد در پای خودپرداز به روش تغییر منوی دستگاه به انگلیسی و … حساب شخصی وی را خالی می‌کرد.

جانشین فرمانده انتظامی استان کردستان تصریح کرد: با قرار ۲۰۰ میلیونی مقام قضائی، متهم به زندان منتقل شد تا در خصوص سوابق جرایم مشابه در دیگر استان‌ها تحقیق شود./ ایران آنلاین


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۸۴
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *