اعتراض به حکم غیابی یا واخواهی

دسته: پرسش و پاسخ های آیین دادرسی
بدون دیدگاه
شنبه - 7 اسفند 1395


اعتراض به حکم غیابی یا واخواهی

پرسش:

سلام علیکم، در اعتراض به حکم غیابی(واخواهی) در شورا یا دادگاه ۱-آیا دادخواست اعتراض مطابق دادخواست اصلی باید به تعداد خواهان بعلاوه یک نسخه باشد؟ ۲-آیا ایراد مطروحه در آئین دادرسی از جمله صلاحیت محلی و سمت افردی که دعوی طرح نموده اند و نیز رد دادرس در دادخواست واخواهی نیز قابل طرح و ایراد است ؟3-آیا پس از ارائه دادخواست واخواهی جلسات حضوری با دعوت طرفین تشکیل می شود یا مقام صادر کننده حکم غیابی فقط دلایل و مدارک را بررسی و اتخاذ تصمیم می نماید؟ با تشکر

 

پاسخ:

1- دادخواست واخواهی نیز باید به تعداد واخواندگان به علاوه یک نسخه باشد. 2- ایرادات مورد اشاره هم قابل طرح است النهایه دادگاه مطابق ماده 90 قانون آیین دادرسی مدنی مخیر است هنگام صدور رأی در ماهیت دعوی راجع به ایرادات مطروحه نیز رأی مقتضی صادر کند. 3- تشخیص آنکه جهت رسیدگی واخواهی جلسه دادرسی تعیین شود یا در وقت فوق العاده مبادرت به انشای رأی شود با دادگاه رسیدگی کننده است.


نوشته شده توسط:دنیای حقوق - 126 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۷
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *