اطلاعات باید مردمی باشد

دسته: غیر حقوقی
بدون دیدگاه
شنبه - 15 آبان 1395


اطلاعات باید مردمی باشد

علوی وزیر اطلاعات:

اطلاعات باید مردمی باشد

وزیر اطلاعات با تأکید بر لزوم مردمی شدن اطلاعات، گفت: اینکه جنایتکاران و سلطهگران دنیا باوجود برخورداری از امکانات نظامی و زرادخانههای تسلیحاتی و هستهای به خود اجازه حمله به ایران را نمیدهند، به برکت حضور مردم است و اساس وحشت آنها از حضور مردم درصحنه است.

 حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمود علوی صبح روز شنبه در همایش ملی اطلاعات و مردم با تأکید بر این‌که «امروزه در عرصه بین‌المللی امنیت یک حرفه و مهارت نیست، بلکه تبدیل به رشته‌ای علمی شده است»، اظهار کرد: امروز امنیت در دنیا محدود به یک مهارت و حرفه که مختص برخی افراد است نیست، بلکه تجارب کسانی که در این حوزه فعالیت کردند پایه‌یک رشته علمی شده‌اند.

وی با تأکید بر «لزوم توجه به مقوله امنیت با نگاهی علمی»، خاطرنشان کرد: باید در ایران در حوزه امنیت اقدامات جدی پژوهشی انجام شود و فرهیختگان و دانشمندان باقدرت علمی خود براین موضوع متمرکزشده و با انجام کارهای علمی، ارائه کار امنیتی توسط مسئولان مربوطه را به‌صورت علمی پایه‌ریزی کنند.

وی ارائه بیش از 370 مقاله درباره اطلاعات و مردم در این همایش را به‌عنوان یک دستاورد علمی خوب ارزیابی و اظهار کرد: امیدواریم در ادوار آینده برگزاری همایش شاهد مشارکت بیشتری از سوی نخبگان و جامعه دانشگاهی کشور باشیم.

منبع: ایسنا


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۰
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *