اسنودن: از استردادم به آمریکا نمی‌ترسم

دسته: حقوق در سایر جوامع
بدون دیدگاه
سه شنبه - 3 اسفند 1395


اسنودن: از استردادم به آمریکا نمی‌ترسم

اسنودن: از استردادم به آمریکا نمیترسم

569785103

افشاگر برنامههای جاسوسی آمریکا گفت از بازگردانده شدن به ایالاتمتحده هراسی ندارد. برخی معتقدند که روسیه احتمالاً در پی تجدید روابط حسنه با دولت ترامپ، اسنودن را بهعنوان “هدیه” به واشنگتن بدهد.

به گزارش انتخاب، ادوارد اسنودن، مقاطعه‌کار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا که به افشای برنامه‌های جاسوسی آمریکا متهم است، پیش‌تر انتشار گزارشهایی درباره احتمال انتقالش را رد کرده بود.

اسنودن که اکنون در روسیه به سر می‌برد، به شوخی گفته بود: “نهایتاً اثبات شد که با سازمان اطلاعات روسیه همکاری ندارم چراکه هیچ کشوری جاسوسها را معامله نمی‌کند”.

وکیل اسنودن هم این گزارشها را بی‌اساس خوانده بود.

این افشاگر آمریکایی می‌گوید، شایعات پیرامون انتقال او به آمریکا پس از انتقادهای او از اصلاحات قانون کیفری روسیه به وجود آمد.

طبق اطلاعات اسنودن که در توییتر به اشتراک گذاشته‌شده، قوانین جدید روسیه که از ۲۰۱۸ اجرایی می‌شود، از شرکتهای ارتباطاتی و تلفنی روسیه می‌خواهد تا تمام داده‌های مربوط به مشترکانش را تا شش ماه نگه دارند.

اسنودن نوشت: من در روزهای گذشته از قوانین “سرکوبگرانه” دولت روسیه انتقاد کردم و اکنون با شایعه‌های تهدیدآمیزی روبرو شدم اما اینها مانع من نمی‌شوند.

نمی‌دانم شایعات صحت دارند یا نه اما به شما می‌گویم که من نمی‌ترسم. چیزهایی هست که باید بدون توجه به تبعات آنها گفته شود.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری جدید آمریکا پیش از روی کار آمدن اسنودن را “خائن” خوانده و گفته بود که او باید اعدام شود. او در طول کارزار انتخاباتی گفت که باید با اسنودن برخورد شدیدی شود.

او هم‌چنین گفت که اگر در انتخابات پیروز شود، روسیه باید این افشاگر را بازگرداند. اسنودن در آمریکا با اتهامات جاسوسی و سرقت دارایی دولت متهم است. او از ۲۰۱۳ ساکن روسیه است.

منبع: انتخاب- ایسنا


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *