استفاده از ظرفیت زندانها برای تحقیقات جرم‌شناسی

دسته: رویداد حقوقی
بدون دیدگاه
سه شنبه - 7 دی 1395


استفاده از ظرفیت زندانها برای تحقیقات جرم‌شناسی

رییس سازمان زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور خواستار شد

استفاده از ظرفیت زندانها برای تحقیقات جرمشناسی

 %d8%a7%d8%b3%d8%aa%d9%81%d8%a7%d8%af%d9%87-%d8%a7%d8%b2-%d8%b8%d8%b1%d9%81%db%8c%d8%aa-%d8%b2%d9%86%d8%af%d8%a7%d9%86%d9%87%d8%a7-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%aa%d8%ad%d9%82%db%8c%d9%82%d8%a7%d8%aa

رییس سازمان زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، گفت: ظرفیتهای بسیار خوب درزمینه مسائل اجتماعی، جرمشناسی و مطالعات رفتاری در زندانها وجود دارد که میتوان با برنامهریزی دقیق نتایج مفیدی را برای توسعه سلامت اجتماعی به دست آورد.

اصغر جهانگیر در همایش دبیران شورای تحقیقات استانهای تابعه، توجه به ویژگیهای جامعه آماری و توانمندی مجریان اجرای طرح پژوهشی به‌ویژه در تحقیقات میدانی را مهم ارزیابی کرد. وی افزود: جامعه آماری اگر با دقت انتخاب نشود و مجریان اجرای طرح از توانمندی و دانش لازم برخوردار نباشند، نمی‌توان انتظار نتیجه مطلوب از پژوهش و تحقیق داشت. رییس سازمان زندانها، ادامه داد: پژوهش، زمانی ارزش دارد که مشکلات سازمان را رفع کند و این مسأله در گروه برنامه‌ریزی دقیق علمی در اجرای فرآیند پژوهش است.

جهانگیر بابیان تاریخچه پژوهش در جهان، گفت: فطرت خداجوی بشر از ابتدای خلقت انگیزه پژوهش و پرسش‌گری را در انسانها به وجود آورده است؛ خداوند، دانای مطلق است و این دانایی و زیبایی مطلق اوست که بشر جوینده حقیقت را به سمت خداوند سوق می‌دهد. وی افزود: از این منظر کار پژوهش، امری خدایی و نوعی عبادت است، چراکه انسان تلاش می‌کند خود را به حقیقت مطلق متصل کند. رییس سازمان زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور بیان کرد: روحیه پژوهشگری، حقیقت‌جویی و حقیقت‌یابی از نعمتهای بزرگ خداوند است که یکی از بندگان بزرگوار خداوند که به چشمه‌های زلال حقیقت دست‌یافت پیامبر بزرگ اسلام بود‌.

جهانگیر ادامه داد: پژوهش واقعی با برنامه‌ریزی دقیق و نتیجه سنجی مناسب، شروع می‌شود و با اقدام علمی و به‌کارگیری نتایج آن در جامعه، رشد و توسعه می‌یابد. وی تاکید کرد: ظرفیتهای بسیار خوب درزمینه مسائل اجتماعی، جرم‌شناسی و مطالعات رفتاری در زندانها وجود دارد که می‌توان با برنامه‌ریزی دقیق نتایج مفیدی را برای توسعه سلامت اجتماعی به دست آورد. جهانگیر، مفید بودن نتایج پژوهش برای جامعه را یکی از معیارهای اصلی تشخیص درستی پژوهش عنوان و خاطرنشان کرد: پژوهشی که نتایج آن به درد جامعه و رفع مشکلات مردم نخورد درواقع هیچ ارزشی ندارد. وی با انتقاد از سطحی بودن برخی تحقیقات علمی تاکید کرد: تا زمانی که مسأله و مشکل موجود به‌خوبی مورد شناخت و تحلیل قرار نگیرد، نمی‌توان انتظار کار تحقیقی علمی و کارآمد داشت. منبع: حمایت


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۱
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *