اردوغان: تنها 2 کیلومتر با الباب فاصله داریم

دسته: حقوق در سایر جوامع
بدون دیدگاه
سه شنبه - 2 آذر 1395


اردوغان: تنها 2 کیلومتر با الباب فاصله داریم

پاکسازیها به پاکستان رسید

اردوغان: تنها 2 کیلومتر با الباب فاصله داریم

390597758

آلمان بد بازی می‌کند!

پاکستان از معلمان مراکز آموزشی فرقه خشن و تروریستی فتو خواست تا 20 نوامبر به همراه اعضای خانواده خود این شهر را ترک کنند.

چودری نثار علی‌خان وزیر کشور پاکستان در یک برنامه تلویزیونی زنده اعلام کرد: ما به‌صورت رسمی خواسته‌ایم 108 معلم موظف در 23 مرکز آموزشی متعلق به فرقه خشن و تروریستی فتو همراه با اعضای خانواده خود کشور را ترک کنند.

علی‌خان افزود: انتظار داریم درمجموع 400 نفر وابسته به فتو تا 20 نوامبر جاری کشور را ترک کنند.

مراکز آموزشی فرقه خشونت‌گرا و تروریستی فتو فعالیتهای خود را بانام «پاک ترک» انجام می‌دهند.

از سوی دیگر پاک ترک در سایت اینترنتی خود بیانیه دولت پاکستان را نیز تأیید کرده است. گفتنی است موضوع انتقال این مراکز آموزشی به مقامات ترکیه در سفر رسمی رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور کشور به پاکستان که امروز صورت گرفت، موردبحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

بر اساس اعلام دفتر مطبوعاتی سفارت پاکستان در آنکارا، اردوغان، به دعوت ممنون حسین رئیس‌جمهور پاکستان برای نخستین بار پس از آغاز دوره ریاست جمهوری به این کشور سفر کرد.

اردوغان: در مورد مبارزه با تروریسم خواستار عملگرایی هستیم

رجب طیب اردوغان٬ رئیس‌جمهور ترکیه پیش از سفر رسمی به پاکستان طی نشست خبری در فرودگاه «اسنبوغا» آنکارا در جمع خبرنگاران درباره دیدار اشتان مایر وزیر امور خارجه آلمان از ترکیه گفت: «در مورد مبارزه با تروریسم همیشه حرف می‌زنند. اما ما دیگر نسبت به این حرفها خیلی خوش‌بین نیستیم، ما خواستار عمل‌گرایی هستیم.»

اردوغان در مورد لغو حکم اعدام مرسی، اولین رئیس‌جمهور منتخب مصر نیز اعلام کرد: دادرسی عادلانه در مورد جناب مرسی و دوستهایشان برگزار نمی‌شود. هم‌اکنون آنها در وضعیت مظلوم و قربانی قرار دارند. در مورد آنها نه‌تنها باید راه محاکمه عادل باز شود بلکه آنها می‌بایست بلافاصله آزاد شوند.

وی همچنین گفت: اسناد مقامات آلمان ثابت می‌کند که سازمانی در آلمان برای شبه‌نظامیان پ.ک.ک پول دریافت می‌کنند.

وی با اشاره به عملیات سپر فرات گفت: شورشیان حامی ترکیه تنها دو کیلومتر با شهر الباب در شمال غرب حلب فاصله‌دارند. انتظار می‌رود که الباب از نیروهای داعش باوجود برخی مقاومتها سریعاً نجات یابد.

اردوغان درباره سیستم ریاست جمهوری در ترکیه گفت: سیستم ریاست جمهوری به معنای قطع رابطه رئیس‌جمهور با حزب سیاسی‌اش نیست.

اردوغان درباره همکاریهای حزب عدالت و توسعه و حزب جنبش ملی‌گرای ترکیه برای انجام اصلاحات در قانون اساسی ترکیه گفت: شخصاً برای من تغییر سیستم اداره کشور به سیستم ریاست جمهوری هیچ فرقی نمی‌کند.اکنون مذاکرات میان دو حزب ادامه دارد نباید ارتباط رئیس‌جمهور با حزب سیاسی‌اش به پایان برسد زیرا چنین اتفاقی می‌تواند باعث ضعف در سیستم شود. باید رئیس‌جمهور به همراه حزبش در مسیر پیش‌رو گام بردارد. چنین اتفاقی می‌تواند باعث قدرت، قاطعیت و ایستادگی بیشتر در کشور شود.

وی درباره تحولات مصر گفت: نباید مواضع ما به‌عنوان دخالت در امور داخلی مصر تلقی شود اما رئیس‌جمهوری که با کسب 52 درصد از آراء به شکل دموکراتیک به قدرت رسیده است اکنون در زندان به سر می‌برد. همچنین یک‌روند قضایی عادلانه علیه مرسی و همکاران وی اعمال نمی‌شود. مرسی در شرایط بدی است.

اردوغان درباره انتصاب سفیر جدید برای سفارت ترکیه در اسرائیل گفت: وزارت خارجه یکی از مشاوران خود را به نام کمال اوکم به‌عنوان سفیر جدید این وزارتخانه منصوب کرده است. اسرائیلیها نیز سفیر جدید خود را معرفی کردند.

وی پیش از سفر به پاکستان درباره روابط آنکارا – اسلام‌آباد گفت: پاکستانیها برای پایان دادن به جریان فتح‌الله گولن، روحانی در تبعید و مخالف دولت ترکیه وارد عمل شده بود. اکنون اقدامات لازم با همکاری وزارت آموزش ملی کشورمان در حال انجام است. شما نیز اسامی افرادی را که خواسته‌اند از پاکستان خارج شوند شنیده‌اید. این اقدامات برای ما خشنودکننده است.

رئیس‌جمهور ترکیه درباره روابط برلین- آنکارا گفت: آلمان اشتباه بازی می‌کند. ما نمایشها و حمایتهایی که غرب از تروریستها می‌کند، را می‌بینیم.

منبع:خبرانلاین

 


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۹
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *