احضار مجدد «فرانسوآ فیون» به دادگاه

دسته: حقوق بین الملل
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶


احضار مجدد «فرانسوآ فیون» به دادگاه

روزنامه فرانسوی «لوموند» امروز طی گزارشی از احضار مجدد «فرانسوآ فیون» به دادگاه در ارتباط با اتهام فساد مالی خبر داد.

روزنامه فرانسوی لوموند در خبری از احضار مجدد «فرانسوآ فیون» نامزد مغلوب جناح راست میانه در انتخابات ریاست جمهوری2017 فرانسه به دادگاه در ارتباط با اتهام پرداخت حقوق‌ به اعضای خانواده‌اش در ازای واگذاری مشاغل جعلی به آنها خبر داد.

نشریه فرانسوی لوموند در گزارش امروز خود اعلام کرد: فرانسوآ فیون در روز 30 ماه می جاری (9 خرداد ماه) بار دیگر در چارچوب تحقیق درباره اتهام واگذاری مشاغل جعلی و ساختگی به همسر و فرزندانش به دادگاه احضار خواهد شد.

به گزارش لوموند، فرانسوآ فیون در جریان نخستین جلسه بازجویی خود در روز 14 مارس گذشته و در بحبوحه رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری، از پاسخگویی به پرسش‌های قضات خودداری کرد و به خواندن اعلامیه‌ای کتبی که در آن خواستار اثبات بی‌گناهی خود شده و روند قضاوت را زیر سؤال برده بود، بسنده کرد.

نشریه فرانسوی کنر آنشینه اواخر ماه ژانویه گذشته اعلام کرد که «پنلوپه فیون» همسر «فرانسوآ فیون» نامزد جناح راست میانه فرانسه در انتخابات ریاست جمهوری این کشور، به مدت 8 سال مشاور پارلمانی وی بوده و طی این مدت بدون ایمکه کاری انجام داده باشد، 500 هزار یورو حقوق دریافت کرده است.

در پی این افشاگری، فیون و همسرش طی ماه مارس گذشته به اتهام سوء‌استفاده از بودجه عمومی و دولتی مورد تحقیق و بازجویی قرار گرفتند.

طبق اطلاعات منتشره از سوی این نشریه فرانسوی که معمولا اختلاس‌ها و فسادهای مالی مسئولان را افشا می‌کند، فیون نامزد محافظه‌کار انتخابات فرانسه همچنین به دو فرزندش نیز چیزی در حدود 840 هزار یورو به عنوان دستمزد شغل مشاور پارلمانی پرداخت کرده است که تیم تحقیق در خصوص اتهامات وارده اسنادی در این خصوص را در پارلمان فرانسه پیدا کرده‌اند.

کنر آنشینه همچنین طی گزارش خود گفته بود که همسر فیون طی این 8 سال کار نکرده و تنها از پارلمان حقوق دریافت کرده است. منبع:فارس


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۱
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *