احتمال اجباری شدن معرفی بانوان در آمریکا برای خدمت سربازی

دسته: حقوق در سایر جوامع
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶


احتمال اجباری شدن معرفی بانوان در آمریکا برای خدمت سربازی

احتمال اجباری شدن معرفی بانوان در آمریکا برای خدمت سربازی

درصورتی که دولت آمریکا طرح جدید کمیته خدمات نیروهای مسلح سنا را تصویب کند، دختران احتمالاً از ژانویه 2018 ملزم به معرفی خود به ارتش و گرفتن برگه اعزام به خدمت در صورت وقوع جنگ خواهند شد.

به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، در خلاصه این لایحه آمده است: “از آنجایی که وزارت دفاع ممنوعیت خدمت زنان در واحدهای میدانی جنگی زمینی را برداشته است، کمیته خدمات نیروهای مسلح فکر می‌کند که دیگر هیچ توجیهی برای محدود کردن قانون الزام ثبت‌نام خدمت سربازی اختیاری تنها به پسران وجود ندارد.”

به موجب این لایحه، در صورت وقوع جنگ زنان نیز باید مانند مردان در میادین جنگی خدمت کنند.

آخرین لایحه خدمت سربازی اجباری در آمریکا مربوط به سال 1973 و در طول جنگ ویتنام بود، اما همچنان همه مردان ملزم هستند که ظرف 30 روز پس از 18 ساله شدن، خود را برای انجام خدمت سربازی اختیاری ثبت‌نام کنند. زنان هیچ‌گاه تا به حال مجبور یا مشمول به ثبت‌نام برای خدمت سربازی اختیاری نبوده‌اند. البته رجعت به قانون “خدمت اجباری” بعید است چرا که بیشتر رهبران نظامی معتقدند که استفاده از نیروهای داوطلب مفیدتر است.

البته اگرچه این طرح توسط سنا تصویب‌شده است اما بررسی قانون خدمت سربازی دختران در سنا و کاخ سفید مطمئناً پر چالش و بحث‌برانگیز خواهد بود.

در سال 2015 پنتاگون اعلام کرد که اشتغال در کلیه مشاغل مربوط به ارتش باید برای خانمها آزاد باشد.

این اصلاحیه که به موجب آن زنان باید برای انجام خدمت سربازی ثبت‌نام کنند، توسط دونکان هانتر، یکی از اعضای کالیفرنیایی عضو کنگره جمهوری خواهان مطرح شد تا به این وسیله این بحث را پیش بکشد که تصمیم پنتاگون درباره آزاد کردن مشاغل ارتشی برای زنان عملی نیست و در این صورت آنها نیز باید در جنگها شرکت کنند. منبع: ایسنا


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۹
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *