آیت الله جنتی؛متخلفان حقوقهای نجومی باید به ملت معرفی شوند

دسته: رویداد حقوقی
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۲۱ شهریور ۱۳۹۵


آیت الله جنتی؛متخلفان حقوقهای نجومی باید به ملت معرفی شوند

آیت الله جنتی؛متخلفان حقوقهای نجومی باید به ملت معرفی شوند

 

آیت‌الله احمد جنتی امام‌جمعه موقت تهران در خطبه‌‌های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه تهران، اظهار داشت: دعای عرفه بهترین دعاهاست هرچند دعای دیگر هم هستند ولی این دعا فوق‌العادگی خاصی دارد چرا که انسان را دچار دگرگونی می‌کند؛ این دعا را با دقت و توجه خاص و حضور قلب بخوانید و یادتان باشد چه کسی و کجا این دعا را خوانده است.
وی افزود: حجاج عزیز ما را در حالت عبادت و احرام به خاک و خون کشیدند. خدا ظالمان سعودی را با دشمنانشان محشور کند که جمعه خونین دیگری به راه انداختند.
امام‌جمعه موقت تهران بر همین اساس اضافه کرد:‌ فاجعه منا قلب همه را خون کرد 7 هزار نفر در زمین امن الهی را کشتند تعجب است. دنیا به کجا می‌رود این فاجعه بی‌سابقه بود.
وی درباره حقوقهای نجومی تصریح کرد: در جمهوری اسلامی آنجایی که رهبری امام و مقام معظم رهبری را دارد چطور چنین تخلفهایی صورت می‌گیرد؟ برخی بدون عنوان بیت‌المال را حراج برده و به جیب می‌زنند. چطور است که کسی نظارت می‌کند؟ مجلس کجاست؟
وی ادامه داد: باید به‌صورت شفاف متهمان و متخلفان حقوقهای نجومی به ملت را معرفی کنند. اینها اموال مردم و ملت است لذا باید با خوی اشرافی گری مقابله شود.
امام‌جمعه موقت تهران با یادآوری فاجعه منا در سال گذشته اظهار داشت: فاجعه منا قلب همه را خونین کرده و یک سال از این فاجعه می‌گذرد. 7 هزار نفر را در زمین امن الهی کشتند. این تعجب است، دنیا به کجا می‌رود. حرم امن الهی که حیوانات هم باید در آنجا امنیت داشته باشند آنگاه زائران خانه خدا در حالت احرام و با لب‌تشنه می‌کشند و بعد آنهایی هم که نیمه‌جان هستند کانتینر می‌برند و ذره‌ای آب هم به آنها ندهند و در همان حالت از دنیا بروند.
وی بر همین اساس اضافه کرد: این اتفاق بسیار بی‌سابقه‌ای بود و تعجب‌آور است؛ دنیا دنیای ظلم است. این دنیا ظلمت‌کده است. ظلم همه‌جا را فراگرفته و نفس مردم دنیا درنمی‌آید. ما که دادوفریادهایمان را داشتیم و حرف زدیم ولی در دنیا این اتفاق نیفتاد. درهرصورت همه شهدای فاجعه منا که مربوط به کشور ما نبودند. کشورهای مختلف عربی و یا غیرعربی و سنی دم نزدند و یا یک حرف سر زبانی گفتند و گذشتند و مطالبه خون اینها را از این جباران فرعون صفت آل سعود نگرفتند.
جنتی همچنین تصریح کرد: چرا باید دنیا به‌سوی ظلم برود و ظلم پذیر باشد. همان‌گونه که امام راحل (ره) فرمودند این وهابیهای پست بی‌خبر از خدا به‌سان خنجر هستند که همیشه از پشت به قلب مسلمانان فرورفتند. مقام معظم رهبری نیز در پیام اخیر خود القاب بسیار به حقی را برای رژیم خبیث آل سعود به‌کاربرده است. القابی چون گمراهان روسیاه، قسی‌القلب، جنایتکار، ازخدابی‌خبر، بی‌دین، بی‌وجدان، تجهیز کننده گروه‌‌های تکفیری و شرور فتنه‌انگیز در کشورهای اسلامی به کاربردند. به نظر من قضیه جاهلیت قبل از اسلام در حال تکرار شدن است. وی ادامه داد: حضرت ابراهیم (ع) خانه خدا را برای یکتاپرستی بنا کرد اما به دست بت‌سازان و بت‌پرستان افتاد که اکنون هم همین‌گونه است. پس از مدتی که این خانه، خانه امن بود و عبادت خدا در آن صورت می‌گرفت به دست کسانی می‌افتد که از اولاد و القاب همان نسلهای ابوجهلها و ابولهب ها هستند.
امام‌جمعه موقت تهران در بخش دیگری از خطبه خود با اشاره به دریافت حقوقهای نجومی از سوی برخی مدیران خاطرنشان کرد: در جمهوری اسلامی که رهبری امام بزرگوار و مقام معظم رهبری را دارد چگونه چنین اتفاقی باید بیفتد و این‌گونه پولهای بیت‌المال را حراج کرده و به جیب می‌زنند. با اسم و یا بدون اسم‌ورسم این پولها را به جیب می‌زنند ولی چرا کسی نظارت نمی‌کند. مجلس کجاست؟ بنده به نمایندگان مجلس هم گفتم که شما وظیفه نظارت دارید. اگر نظارت می‌کردید که این‌گونه نمی‌شد. شما باید ببینید چه کسانی چه مقدار پول می‌گیرند. آیا این پولها به‌حق گرفته می‌شود یا ناحق هستند. نظارت مجلس کجاست؟

2-%d9%85%d8%aa%d8%ae%d9%84%d9%81%d8%a7%d9%86-%d8%ad%d9%82%d9%88%d9%82
جنتی همچنین یادآور شد: ما در درجه اول می‌خواهیم که متهمان حقوقهای نجومی به مردم معرفی شوند. این‌یک خواسته ملی و سخن ملت است. چراکه این مال مربوط به مملکت است و یک مطالبه جدی است که متهمان باید شناخته شوند؛ مقدار اتهامات آنها نیز باید معلوم شود و اطلاع‌رسانی شفاف باید به مردم صورت گیرد. عدالت باید به‌صورت قاطع اجرا و با خوی اشرافی گری باید مقابله شود چراکه این‌گونه موارد اشرافی گری است.
وی ادامه داد: من نمی‌خواهم راجع به مقاماتی که متخلفان زیر نظر این افراد کار می‌کردند سخن بگویم که چرا اینها نشستند و نگاه کردند. سؤال اینجاست آیا اینها بی‌خبر بودند و یا باخبر و راضی؟ خوی اشرافی گری اگر بر متخلفان حاکم است براین مقاماتی که ساکت بودند هم حاکم است. این‌گونه موارد موجب سلب اعتماد مردم می‌شود. اگر دولت بخواهد اعتماد مردم را داشته باشد (که باید داشته باشد) باید این موجبات سلب اعتماد مردم را از بین ببرد.
جنتی با اشاره به نقش سه قوه در پیگیری و رسیدگی به حقوقهای نجومی گفت: سه قوه نیز در رسیدگی و برخورد با متخلفان وظیفه‌دارند و هر سه باید به این قضیه رسیدگی کنند. رسانه‌‌ها نیز تاکنون خوب عمل کردند خدا خیرشان بدهد. از این به بعد نیز قضیه را باید برای آینده هم پیگیری کنند. اینها مکرر وعده دادند که با متخلفین برخورد می‌شود ولی عمل نشد. نهایتاً با 13 یا 14 نفر برخورد شد اما این‌همه سروصدا که مربوط به این تعداد نبود. با سایر متخلفین نیز باید برخورد شود و این پیگیری باید مستمر باشد. فرق اینها با بقیه چیست؟
وی همچنین یادآور شد:‌ در برخی جاها جهش عجیبی پیدا شد مانند صندوق توسعه. موضوع صندوق توسعه بسیار عجیب است. در دو سه سال اخیر این صندوق یک جهش عجیبی برای بالا کشیدن اموال بیت‌المال پیداکرده و گاهی هم برداشت 57 میلیون دارند. اینها واقعاً مصیبت است که بر مردم وارد می‌شود. برخی متهمین در هیأتهای مدیره چند شرکت دخالت دارند. برخی از اعضای این هیأت‌ مدیره در 23 هیأت مدیره دیگر هم عضو هستند و بعد هم کار خود را دارد. این آقا چگونه می‌خواهد به اینها برسد. اینها مسائلی است که باید پیگیری شود. از دستگاه‌‌هایی که زیان‌ده بوده و ورشکست شده پاداش به اینها دادند. دستگاه خود زیان‌ده و ورشکسته است ولی از آن پاداش می‌گیرند. البته موارد دیگری هم از قبیل املاک هم هست که آنها هم باید پیگیری شود.
وی در خصوص منافقین و انتشار فایل صوتی منتظری، عنوان کرد: مسئله منافقین و این نشر فایل صوتی این شیخ ساده‌لوح که دل امام را خون کرد و حال باید در آن دنیا جوابش را بدهد، این فایل را منتشر و نظام و امام را به‌صورت بدی محکوم کردند که خداوند از سر تقصیر آنها نگذرد. با انتشار این فایل آن را به دست منافقین دادند و این حربه‌ای شد برای منافقین تا کل نظام ما را محکوم کنند. منافقین کسانی هستند که اکنون فرانسه، ‌آمریکا و انگلیس از آنها حمایت می‌کنند. منافقین کسانی هستند که 17 هزار نفر را دراین مملکت شهید کردند. شهید باهنر، رجایی و بهشتی را کشتند و هرکجا توانستند شهید کردند. حال برخی در حال رشد و تربیت منافقین هستند تا کم‌کم تقویت شوند و رنگ سیاسی به آن بدهند.
جنتی بر همین اساس اضافه کرد: مهدی هاشمی که با نظر امام اعدام شد و این حکم امام بود و صاحب این فایل صوتی را هم امام قاطعانه عزل کردند و گفتند عکس او را از دیوار پایین بکشید ولی امام به‌حق کارکرد چراکه این منشأ فساد بود. برخی می‌گویند رأفت اسلامی؛‌ اسلام هم رأفت دارد و هم خشونت. خداوند هم رحمان است و هم منتقم بنابراین باید با افراد برخورد مناسب کرد. اگر بخواهند به اینها مجال بیشتری بدهند اینها ریشه نظام را می‌کندند. اینها باید ریشه‌کن شوند تا ریشه‌‌های نظام برپا شود.
امام‌جمعه موقت تهران ادامه داد: درباره توافق ضد پول‌شویی FATF باید بگویم که یک مسئله عجیب‌وغریب است که نمی‌دانم با چه جرئتی محرمانه یک سند را امضا کردند به نام FATF. اینها این قرارداد را امضا کردند. نزد بنده این سند را آورده‌اند و کامل آن را دیده‌ام و ترجمه انگلیسی آن را هم دارم. آنها می‌خواهند به نام مبارزه با پول‌شویی اطلاعات مالی و بانکی ما را به دشمن بدهند می‌خواهند خودمان را تحریم کنیم. این‌یک تحریم خودی است.
وی بر همین اساس افزود: این قرارداد یعنی افراد و نهادهایی را که دشمن آنها را نمی‌پسندد و می‌خواهد براندازد را تحریم کنیم. دشمن می‌خواهد سپاه و نهادهای انقلابی را تحریم کند. کسانی که خون و جان دادند و این نظام را در 8 سال حفظ کردند را تحریم کند. آنهایی که سینه سپر کردند و کار می‌کنند و جلوی دشمن می‌ایستند را می‌خواهند تحریم کنند. می‌خواهند اینها را تحریم مالی کنید.
خطیب جمعه تهران تصریح کرد: قرارگاه خاتم بااین‌همه خدمات بسیاری (که اکثریت نمی‌دانند) را می‌خواهند تحریم کنند. شما چه جرئتی دارید که چنین کاری می‌کنید؟ مجلس می‌خواهد چه‌کار کند؟ مجلس نباید دراین قضیه ساکت باشد. مجلس حق نظارتی دارد و باید نظارتش را اعمال کند. این قرارداد مسئله بسیار پیچیده و مهمی است که اگر اتفاق بیفتد ما باید فاتحه بسیاری از چیزها را بخوانیم و در برابر دشمن تسلیم شویم. برای اینکه آمریکا راضی شود آنها تحریممان می‌کند خودمان هم خودمان را تحریم می‌کنیم تا احسنت و آفرین به ما بگویند.
جنتی در خاتمه تاکید کرد: اجمالاً 78 فرد و نهاد با این موافقت‌نامه (FATF) تحریم می‌شوند. اینها در حقیقت یک مصیبت است که البته نمی‌توانند این کار را بکنند و جلوی این کار گرفته می‌شود و به خواست خداوند امضای خود را پس می‌گیرند. محرمانه می‌روند امضا می‌کنند. به چه جرئتی شما می‌روید برخلاف مصالح ملت محرمانه سندی را امضا می‌کنید؟ درهرصورت جلوی این امر گرفته می‌شود ولی باید درسی برای اینها می‌شود که خدا و انقلاب و نظارت مردم را در نظر بگیرند و بعد هر کاری که می‌خواهند بکنند. منبع: میزان


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۹
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *