آمریکا: روسیه، به خاطر حمایت از ایران، منزوی شده

دسته: آخرین مطالب
بدون دیدگاه
دوشنبه - 25 اردیبهشت 1396


آمریکا: روسیه، به خاطر حمایت از ایران، منزوی شده
نماینده آمریکا در سازمان ملل، مدعی شد روسیه به خاطر حمایت از دولت اسد و ایران منزوی شده است.

نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل، آزمایش اخیر موشکی کره شمالی را پیامی به همسایه جنوبی خود دانست و مدعی شد روسیه به خاطر حمایت از دولت اسد و ایران منزوی شده است.

هیلی گفت: پیش از همه باید از ذهنیت کیم جون اون آگاه شویم که در وضعیت پارانویا (یکی از گونه‌های روان‌گسیختگی) قرار دارد. وی به شکلی باور نکردنی درباره همه چیز و هر اتفاقی که در اطراف خود می‌افتد نگران است. به باور من این اقدام (آزمایش موشکی) پیامی به کره جنوبی بعد از انتخابات در این کشور است. از این رو ما به اعمال فشار ادامه خواهیم داد. وی این را احساس می‌کند و قطعاً این فشارها بر وی کارگر است. ما نیز ادامه می‌دهیم، خواه از طریق تحریم باشد، خواه بیانیه مطبوعاتی یا هر کار دیگری که از دستمان برآید.

سفیر آمریکا درباره اینکه به نظر می‌رسد این اقدامات تأثیری در رفتار کره شمالی نداشته باشد تصریح کرد می‌توانم به شما بگویم که همکاری ما با چین در مقایسه با گذشته بهتر شده است. ما مصمم به مراقبت از کره جنوبی هستیم و برای همین هم هیئتی به آنجا اعزام کرده‌ایم و این هیئت روی این مسأله کار می‌کند. ما همچنین به مراقبت از ژاپن نیز ادامه می‌دهیم.

وی ادامه داد: آنچه می‌دانیم این است که جامعه جهانی نگرانی دارد. حال دیگر فقط ما نیستیم که نگرانی داریم می‌بیند که همه کشورهای جامعه جهانی کره شمالی را منزوی کرده‌اند تا بدانند رفتارشان قابل قبول نیست.

هیلی درباره اعلام آمادگی سران کره شمالی برای گفتگو با دولت ترامپ پیش از آزمایش موشکی اخیر گفت به این شکل نیست؛ آزمایش موشکی راه درستی برای به مذاکره نشستن با رئیس‌جمهور نیست زیرا وی (رهبر کره شمالی) قطعاً چنین کاری نمی‌کند. این را هم بگویم که وی می‌تواند بنشیند و همه شرایط خود را مطرح سازد ولی تا زمانی که شروط ما برآورده نشوند، ملاقاتی با وی نخواهیم داشت.

نماینده آمریکا در سازمان ملل درباره روابط آمریکا و روسیه گفت: موضوع افراد در اینجا مطرح نیست و آنها تلاش می‌کنند با هر چیزی مخالفت کنند. ما در این خصوص جدی هستیم و می‌بینید که عمل هم می‌کنیم. براساس عملکرد روسهاست که ما نیز اقدام می‌کنیم. برای همین هم روسیه در موضوع سوریه تنها مانده است. همه آنها را به خاطر حمایت از اسد و ایران منزوی کرده‌اند. این عملکرد ما نیز ادامه خواهد داشت. با این حال همکاری با روسیه برای مبارزه ما با داعش اهمیت دارد. منبع: نامه نیوز


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۱
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *