آمار هولناک ثبت طلاق 
در هر ساعت


دسته: حقوق و اجتماع
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۲۹ تیر ۱۳۹۵


آمار هولناک ثبت طلاق 
در هر ساعت


آمار هولناک ثبت طلاق 
در هر ساعت

مدیرکل دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: طبق اعلام سازمان ثبت احوال، طلاق در کشور روند روبه رشد و ازدواج روند کاهشی دارد و هر ساعت ١٩ فقره طلاق در کشور ثبت می‌شود.
ولی الله نصر اظهار کرد:
براساس آمار به ازای هر 4.3 مورد ازدواج در کشور یک مورد منجر به طلاق شده و 5.6 درصد ازدواج در کشور کاهش پیدا کرده است. وی نقش شبکه‌های اجتماعی و ماهواره را در فروپاشی کانون خانواده و افزایش طلاق بسیار مهم دانست و بیان کرد:
البته سازمان بهزیستی در همه استانها به صورت وسیع و براساس قانون حمایت خانواده مراکز مشاوره پیش از طلاق دارد. به گفته وی ، دادگاهها باید زوج و زوجه را به مراکز مداخله و پایگاهها ارجاع دهند و آمار نشان می‌دهد که در سراسر کشور نزدیک به 34 درصد مراجعه‌ها به مراکز مشاوره منجر به سازش شده است.
وی طلاق، مهاجرت و اعتیاد را سه معضل مهم اجتماعی در کشور عنوان کرد و یادآور شد:
مهاجرت از روستاها به شهرها باعث ایجاد حاشیه نشینی و سکونتگاه غیررسمی و منجر به افزایش کودکان کار و خیابانی می‌شود. نصر گفت: طبق آیین‌نامه ساماندهی کودکان خیابانی مصوب سال 84 دولت، 11 دستگاه به عنوان اعضای اصلی این ستاد معرفی شده است و سازمان بهزیستی طرح نگهداری شبانه روزی و و طرح آموزش حمایتی این کودکان را برعهده دارد و انتظار داریم وزارت بهداشت در بحث بهداشت و درمان و وزارت آموزش و پرورش در حوزه عقب ماندگی درسی آنها ما را یاری کنند.
مدیر کل دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی افزود: بحث کودکان کار مقوله بسیار مهمی است و بخش عظیمی از کودکان خیابانی را تشکیل می‌دهد، اما یک بخش از کودکان متأسفانه در کارگاهها و کارخانه‌ها کار می‌کنند و اصلاً دیده نمی شوند و پژوهشهای ما نشان می‌دهد که آسیبهای اجتماعی که بر این کودکان در کارگاههای کوچک وارد می‌شود، خیلی بیشتر از کودکان خیابانی است. وی یکی دیگر از آسیبهای اجتماعی را اعتیاد دانست و اظهار کرد:
اعتیاد یک بحث مزمن است و هر روز رنگ و لعاب خود را عوض می‌کند و باید همه مردم و دستگاهها برای مقابله و ریشه کن کردن این پدیده شوم و خانمان‌سوز احساس مسئوولیت کنند.
وی با اشاره به توانمند سازی توسط گروههای همیاری و پرداخت مستمری به زنان بی سرپرست و بد سرپرست توسط سازمان بهزیستی بیان کرد:
برای زنان بی سرپرست و بد سرپرست خانه‌های امن (اسکان موقت) ایجاد شده و زنانی که به علت خشونتهای خانوادگی و مشاجره امنیت در خانه ندارند می‌توانند در خانه‌های امن بمانند و البته هدف اصلی ما این است که زن و کودک به خانه خودشان برگردند که برای این کار در سراسر کشور مرکز بازپروری زنان آسیب دیده داریم.
وی از ایجاد خانه‌های سلامت برای دختران در همه استانهای کشور خبر داد و گفت: هر دختری هم به هر عللی از خانه فرار کند می‌تواند در خانه سلامت در محیط امن بماند و در آنجا خدمات مشاوره، روانشناسی و مددکاری خشونت خانگی لازم را بگیرد تا دچار مشکل نگردد. وی هدف از سفر خود به اردبیل در هفته بهزیستی را افتتاح شش پروژه از 40 پروژه قابل بهره‌برداری در حوزه‌های مختلف از جمله مراکز اجتماعی، مشاوره ای، اعتیاد و آسیبهای اجتماعی در این استان عنوان کرد.
منبع: روزنامه خراسان

نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۹
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *